Оприлюднено документи радянських спецслужб про початок війни з Німеччиною

Четвер, 26 червня 2014 05:30 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Служба безпеки України оприлюднла документи радянських спецслужб 1941 року, в яких йдеться про початок війни з Німеччиною.

Оприлюднені документи свідчать, що ретельна підготовка нацистської Німеччини до нападу на СРСР не була таємницею для радянських керівників.

Прес-центр СБУ повідомляє, що надано вільний доступ до матеріалів «Переддень німецько-радянської війни у документах НКВС». А це документи про агентурно-оперативну роботу НКВС СРСР напередодні війни: повідомлення військових та агентів спецслужб про загальний стан німецької армії перед початком війни, пересування військ Вермахту поблизу кордонів СРСР.

Також серед оприлюднених документів є матеріали допитів полонених німецьких льотчиків у перші дні війни, шпигунську аерофотозйомку, яку здійснювали літаки "Люфтваффе".

Ці документи свідчать, що радянська розвідка не лише збирала інформацію про збройні сили та політику нацистської Німеччини, а й активно вивчала стан та настрої української діаспори, діяльність підпілля ОУН на заході України, окупованої нацистами ще з вересня 1939 року, намагалася вводити у ці структури свою агентуру.

Ознайомитися із цими документами можна в Інформаційно-довідковому залі Галузевого державного архіву СБУ.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається