Італія. Українсько-російське протистояння

Субота, 21 червня 2014 06:08 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українська діаспора Італії повсякчас активно висловлює свою підтримку народу України. Причому не лише на власних патріотичних маніфестаціях, а й під час демонстрацій прихильників Путіна в Італії.

 

Українці майже щотижня демонструють у Римі

Українці майже щотижня демонструють у Римі

Українська діаспора в Італії налічує понад чверть мільйона українців і є дуже активною. Так, вже більше півроку українська громада, зокрема Оргкомітет Євромайдан-Рим, щотижня проводить маніфестації у найвідоміших місцях столиці Італії. Зазвичай у таких акціях беруть участь від півсотні до 400 осіб. Здебільшого це жінки, адже українська імміграція в Італії майже на 90% - жіноча. Крім того, під час таких заходів регулярно збираються кошти на потреби України: спочатку на Майдан, а нині – для української армії та поранених. Таким чином українці Італії вже переказали на Україну кілька десятків тисяч євро.

Часто це не просто акції протесту, а народний креатив. Під час таких театралізованих дійств можна побачити уособлення України, волі, смерті, терористів тощо. Темою однієї з останніх українських маніфестації стала, приміром, відома пісенька про російського президента. Крім "традиційних" плакатів на кшталт "Звільнимо світ від Путіна", "Росія – експортер тероризму", українці також розгорнули біля російського посольства велике полотно з текстом пісні, а потім і виконали її з великим завзяттям.

Українські активісти креативно підходять до підготовки своїх протестів

Українські активісти у Римі креативно підходять до підготовки своїх протестів

Росіяни в Італії бояться НАТО і "бандерівців"

Утім, окрім українських демонстрацій, трапляються на вулицях італійських міст і зібрання "пропутінців". Їх в Італії набагато менше, і збираються "проросійські активісти" приблизно раз на місяць. І хоча на їхні акції заледве збираються більше 60 учасників, їх щоразу висвітлюють "РИА Новости" та канал "Россия".

На пропутінську маніфестацію, що відбулася днями біля американського посольства у Римі, вийшли кілька десятків осіб із закликами до Барака Обами "забрати руки геть від України", "припинити війну на Донбасі", а до ЗМІ – "говорити правду". Більшість протестувальників - росіяни, які живуть в Італії, але при цьому бояться бандерівців і НАТО.

Російські ЗМІ не пропускають нагоди зняти італійських путінців

Російські ЗМІ не пропускають нагоди зняти італійських "путінців"

Хто такі італійські"путінці"?

Зазвичай у акціях на підтримку політики Росії беруть участь й італійські комуністи, які досі носять прапори з серпом та молотом, або ж праворадикально налаштовані особи. Одним з організаторів проросійської маніфестації заявлений італієць Джульєтто Кьєза, який довгі роки працював кореспондентом з Москви для італійських ЗМІ.

Утім, підготовані італійськими прихильниками Путіна плакати Кьєза, вочевидь, не читав: деякі з них містили грубі помилки італійською мовою. Листівки, які учасники маніфестації роздавали дипломатам та перехожим, теж були зроблені нашвидкуруч, з помилками. Їхній зміст зводився до того, що американці хочуть "фізично знищити три чверті російськомовних і почали це робити з України".

Українці намагаються подискутувати з проросійськими активістами. Італійська поліція напоготові

Українці намагаються подискутувати з проросійськими активістами. Італійська поліція напоготові

Боротьба за правду

Перехожі здебільшого ніяк не коментували проросійський протест. А на прохання DW висловити свою думку один з них, канадієць Джеймс, зазначив: "Вони чого хочуть? Правди? То чому ж не пишуть у листівках нічого про анексію Криму?" А от італійські українці часто не залишаються осторонь, намагаючись поспілкуватися з проросійськи налаштованими демонстрантами під час їхніх маніфестацій. Утім, зазвичай протистояння "путінців" та українських патріотів обмежується запеклими словесними сутичками. Адже за перебігом заходів завжди слідкують італійські правоохоронці, які швидко розводять конфліктуючих.

Передрук DW.DE

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається