Зустріч української громади Чикаго зі сенаторами штату Іллінойс

Четвер, 06 березня 2014 12:33 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

1-го та 2-го березня, відбулися зустрічі української громади Чикаго зі сенаторами штату Іллінойс, ініційовані очільниками української діаспори в Чикаго. Головними питаннями на порядку денному обох зустрічей були питання про події, які відбуваються зараз в Україні. На сьогодні Україна є однією з найгарячіших точок у світі і привертає увагу всієї світової спільноти. Майже всі засоби масової інформації Америки висвітлюють події, що відбуваються в нашій державі. На зустрічі української громади Чикаго зі сенаторами було багато англомовних та іспаномовних телеканалів.

В суботу, 1-го березня, відбулася зустріч сенатора від штату Іллінойс, члена республіканської партії, Марка Кірка (Mark Kirk)  із представниками української, польської, литовської, латвійської та естонської громад.  Офісом сенатора Кірка на цю зустріч були запрошені представники української громади, а саме: Юліан Куляс, Павло Бандрівський, Марта Фаріон, Богдан Ватраль, Володимир Тюн, Віра Еліяшевська, доктор Василь Лончина, доктор Роксоляна Лончина, доктор Олесь Стрільчук, Марійка Коркач-Грошко, Юліан Гайда, Марія Щерб’юк.

На зустрічі обговорювалися питання про підтримку демократії в Україні, її суверенітету та територіальної цілісності. Пан Кірк засудив агресію з боку Росії та порушення її зобов’язань за договором про без’ядерний статус України.
У неділю, 2-го березня, в Українському Культурному Осередку, відбулася зустріч української громади зі сенатором від штату Іллінойс, членом демократичної партії, Диком Дурбіним (Dick Durbin), зорганізована Українським Конгресовим Комітетом Америки, відділ Іллінойс. На зустрічі були присутні також представники інших держав, з якими співпрацює наша громада в Чикаго.
Голова Української Демократичної партії Америки Юліан Куляс привітав гостей та висловив щиру подяку за підтримку та розуміння прагнень народу України.
Пан Юліан попросив до слова сенатора Дурбіна, який сказав, що докладе усіх зусиль, щоб Америка була найактивнішим учасником у позитивному вирішенні проблем в Україні. Також відбувся прямий зв’язок по скайпу з послом США в Україні Джеффрі Пайєтом (Geoffrey Pyatt). У своєму зверненні пан Пайєт сказав, що США має намір тісно співпрацювати з європейськими партнерами, з НАТО, Міжнародним валютним фондом, щоб допомогти Україні вийти з економічної та політичної кризи. Джеффрі Пайєт також сказав, що в Сочі було заплановано переговори Великої Вісімки, які можуть не відбутися, або відбутися без Росії, тобто, можливо, буде потреба ізолювати Росію від нормальних світових стосунків.

Після розмови з послом сенатор Дурбін відповів на запитання присутніх.
Пані Надія Ільків надала інформацію про збір коштів на підтримку родинам загиблих в Україні. Всі присутні погодились із рішенням очільників нашої громади – скоординувати дії для створення єдиного фонду, а вже відтак створити єдину комісію, яка би розглядала питання розподілу коштів. У цей фонд влилися всі громадські організації на чолі зі Злученим Українсько-Американським Допомоговим Комітетом, який має статус благодійної організації. (ЗУАДК в Америці був створений у 1944 році і по сьогодні займається благодійними акціями на допомогу Україні). Пані Ільків запросила до співпраці молодих енергійних людей, обізнаних з комп’ютерною справою. Членами цього фонду ведеться робота з налагодження контактів із родинами загиблих. Зібрані кошти будуть передані безпосередньо в руки членам родин.
Роман Паничевний зазначив, що збір коштів на рахунок цього фонду буде проводитись впродовж символічних 40 днів після смерті Небесної Сотні. Далі зібрана сума буде розприділена між членами родин загиблих. Ця акція охопила всі штати Америки і стала всеамериканською.
Відома в нашій громаді лікарка, пані Марія Дмитрів-Капеняк оголосила про надходження до цього фонду суми 130 тис. доларів, які вона зібрала разом зі своїми помічниками. Вона розповіла про свій фонд, головною метою якого є участь у цьому проекті якнайбільшої кількості людей. Пані Марія співпрацює з командою Ольги Богомолець, котра допомагає скоординувати дії по периферичних лікарнях, а також – для надання людям психологічної підтримки.
Представник від молодіжної гілки нашої громади, Михайло Глебів, закликав молодь активно брати участь у мітингах, важливі повідомлення з Інтернету перекладати англійською мовою та поширювати серед американців. Світ повинен знати правду про Україну. Михайло закликав до єдності в українській громаді.

Голова УККА, відділ Іллінойс, доктор Олесь Стрільчук подякував громаді за участь у зустрічі з конгресменом Дурбіним. Він також подякував панові Кулясу, пані Фаріон та панові Бандрівському за організацію та проведення зустрічі в суботу, 1-го березня, зі сенатором Кірком.
Далі до слова було запрошено Юліана Куляса. Пан Юліан відзначив, що чиказька громада дала відчути Україні нашу підтримку. Пан Куляс розповів про позакулісну роботу, яка ведеться очільниками української громади в Чикаго. Вони мають змогу зустрічатися з членами американського уряду. Протягом січня місяця були проведені дві зустрічі представників української громади Америки з високопосадовими особами в Білому домі. Два тижні тому вони зустрічалися з віце-президентом Байденом, якому Обама доручив відповідальність за Україну. Віце-президент Байден декілька разів телефонував до Януковича і очевидно висловив певні погрози, після яких Янукович втік з України.
Юліан Куляс наголосив, що українська діаспора в Америці нараховує понад 2,5 мільйона населення. Це є поважна кількість українців, котрі повинні стати громадянами Америки і мати право вибирати наших представників в американському уряді. Ми повинні активно включатися в американське політичне життя і захищати власні інтереси України. Представники української діаспори мають багато приятелів в Конгресі, як республіканців, так і демократів, котрі хочуть бачити Україну Європейською державою.
Від імені комітету пан Куляс подякував громаді за численну присутність і схвалив рішення про утворення єдиного фонду допомоги родинам загиблих в Україні.
Голова УККА, відділ Іллінойс, доктор Олесь Стрільчук підвів підсумки дводенної зустрічі зі сенаторами. Він розповів про роботу комітету в складі Юліана Куляса, Марти Фаріон та Павла Бандрівського, які організували зустрічі зі сенаторами Дурбіним та Кірком. Організація подібних зустрічей – то є кропітка робота. Потрібно чітко і коротко сформулювати ціль зустрічі, щоб забезпечити присутність одночасно поважних американських політиків, громадських діячів інших держав, зацікавити появу преси.
Пан Стрільчук наголосив, що в Україні зараз відбувається нормальний процес державотворення української України. Українці свідомі того, що Україну ніхто не подасть – її треба відвойовувати. Вони показали світові готовність постояти за свою державу. І в сьогоднішній напружений час українцям не треба піддаватись на провокації Путіна, а шукати політичну підтримку поза державою, тобто, налагоджувати стосунки з НАТО, шукати фінансову підтримку в Європі та Америці, та шляхи повернення в українську економіку викрадених олігархами народних грошей.
Пан Олесь повідомив, що наступного тижня планується проведення маніфестації української діаспори Америки під Білим домом. Мета маніфестації – виявити вдячність українців за розуміння і подальшу допомогу Америки Україні, а також показати своє обурення і гнів під посольством Росії у Вашингтоні.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається