«Молодь у дії»: українська діаспора та міжнародний молодіжний тренінг

Четвер, 13 лютого 2014 07:36 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У рамках програми Європейського Союзу «Молодь у дії» в місті Таллiнні (Естoнiя) з 31 сiчня до 9 лютого відбувся тренінговий проект під назвою «Integration through participation – Інтеграцiя через участь». Учасниками заходу стали 24 представники молодіжних організацій з восьми країн Європи: України, Бiлoрусі, Росії, Бoлгарiї, Латвії, Молдови, Францiї та Естoнiї.

Організаторами заходу виступили Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО, голова – Мирослав Гочак) та Спiлка украïнськoï мoлoдi в Естoнiï (СУМ, голова – Володимир Паламар). З 2014 року ЄС об’єднав усі молодіжні освітні програми в один проект «Erasmus+». Тому тренінг у Таллінні став останнім у рамках проекту «Молодь в дії». А для СКУМО це вже 15-й міжнародний молодіжний проект, профінансований Європейським Союзом (учасники були повістю забезпечені проживанням і харчуванням, а транспортні витрати відшкодовані на 70 %).

Право взяти участь у тренінговому курсі в Таллінні дістав аспірант факультету європейського права та правознавства УжНУ Віталій Дацюк (радник голови НТСА УжНУ). Крім Віталія, Україну на заході представляли Олександра та Дар’я Кудрицькі (ГО «Центр демократичного відродження», Київ), Андрій Бережанський (помічник народного депутата України, Київ-Львів).

Тренінговий курс був спрямований на посилення спроможності сучасної молоді брати активну участь в громадському житті на рівні місцевих громад, на регіональному та загальнодержавному рівнях, а потенційно – і на європейському. Під час тренінгу головна увага була приділена формуванню навичок управління молодіжними проектами, а також залученню молоді до організації й реалізації як локальних, так і міжнародних молодіжних проектів, що фінансуються Європейським Союзом.

Під час так званого організаційного базару, в ході якого учасники обмінювалися досвідом функціонування їхніх молодіжних організацій, аспірант УжНУ Віталій Дацюк розповів учасникам тренінгу про особливості діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ та запросив усіх присутніх молодіжних лідерів до співпраці. «Найціннішим для мене є здобуті під час тренінгу нові знання й досвід у сфері проектного менеджменту, а також (що не менш важливо) нові знайомства й контакти серед представників української діаспори різних країн Європи», – розповів аспірант.

У рамках тренінгу також відбулася екскурсія до парламенту Естонії (офіційна назва – Riigikogu) та зустріч із віце-спікером Лайне Ранд’ярв. Цей епізод став чи не найцікавішим під час усього проекту. Пані Лайне Ранд’ярв настільки захопилася спілкуванням з українською молоддю й відповідями на їхні запитання, що зустріч розтягнулася майже на годину. Відразу після цього в тому ж залі на віце-спікера чекала зустріч із офіційною делегацією Латвії на чолі з прем’єр-міністром, а для українців провели екскурсію до кулуарів та сесійної зали парламенту.

Ще однією родзинкою заходу став міжкультурний вечір, завдяки якому українська молодь з різних країн Європи дістала можливість поспілкуватися з представниками старшого покоління української діаспори в Естонії. Українські народні пісні, танці, поезія та музика створили атмосферу теплого, душевного спілкування.

«Цікаво було дізнатися про активну діяльність організацій української діаспори в Естонії, яких дуже багато (від культурно-просвітних до скаутських і козацьких), – розповідає Віталій Дацюк. – При цьому українців в Естонії офіційно налічується близько 28 тисяч (населення країни – 1,3 млн), а уряд Естонії активно підтримує українську діаспору (в т. ч. фінансово), яка, своєю чергою, теж робить свій внесок у розвиток економіки та культури Естонії.

До слова, на вечірці був присутній Микола Швець – ініціатор і незмінний керівник Сорочинського ярмарку в Естонії, який з 2001 року щороку відбувається в місті Маарду з участю підприємців трьох прибалтійських країн. Крім цього, 2014 року в центрі Таллінна планують відкрити пам’ятник Тарасу Шевченку. Автором проекту  є наш земляк – Іван Зубака, виходець із Закарпаття, а сьогодні – відомий в Естонії скульптор, професор Естонської художньої академії».

У цілому тренінг розширив кордони й відкрив нові горизонти для співпраці між українською молоддю з різних країн, а також дав можливість молодим лідерам перейняти досвід своїх старших колег з української діаспори, які на чужині не тільки не забувають своє коріння, історію, мову, звичаї та традиції, а й вагомо долучаються до розвитку української культури за кордоном.

джерело: http://mediacenter.uz.ua

У рамках програми Європейського Союзу «Молодь у дії» в місті Таллiнні (Естoнiя) з 31 сiчня до 9 лютого відбувся тренінговий проект під назвою «Integration through participation – Інтеграцiя через участь». Учасниками заходу стали 24 представники молодіжних організацій з восьми країн Європи: України, Бiлoрусі, Росії, Бoлгарiї, Латвії, Молдови, Францiї та Естoнiї. - See more at: http://mediacenter.uz.ua/news/zimovij_tallinn_ukrajinska_diaspora_ta_mizhnarodnij_molodizhnij_trening/2014-02-11-725#sthash.1GwnI8Y1.dpuf
У рамках програми Європейського Союзу «Молодь у дії» в місті Таллiнні (Естoнiя) з 31 сiчня до 9 лютого відбувся тренінговий проект під назвою «Integration through participation – Інтеграцiя через участь». Учасниками заходу стали 24 представники молодіжних організацій з восьми країн Європи: України, Бiлoрусі, Росії, Бoлгарiї, Латвії, Молдови, Францiї та Естoнiї. - See more at: http://mediacenter.uz.ua/news/zimovij_tallinn_ukrajinska_diaspora_ta_mizhnarodnij_molodizhnij_trening/2014-02-11-725#sthash.1GwnI8Y1.dpuf

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається