В Ермітажі знайшли артефакти Мазепи

Вівторок, 01 серпня 2017 10:51 Автор  Віктор Тригуб
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Так званний Український фонд пітерського “ЕРМІТАЖУ”, яким опікується  ФСБ, зберігає фантастичні речі. В музеї досі діє спецхран КГБ СРСР №9, яким керує місцева спецслужба.

Нещодавно українські журналісти заявили, що знайшли 234 засмолені коробки з усіма документами, що стосуються Мазепи 1709-20 років.

В музеї і досі лежить чимало коробок з документами, які стосуються України, опломбовані печатками ОГПУ, НКВД, КГБ, відкривати які і досі не можна.

-Нам стало відомо, що в Ермітажі, збереглися всі матеріали так званого “МАЗЕПИНСКОГО ДЕЛА”, упакованих в 234 дерев'яних коробки протягом 1709-20 років! – розповіла шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко, –  11 років, царські іщейки виловлювали і жорстоко катували соратників Гетьмана Івана Мазепи, вимагаючи видати всі таємниці Гетьмана, гарячково шукаючи великі скарби. Так і не знайшли… А протоколи допитів, гетьманські архіви, якісь речдоки, упакували в скрині, засмолили, опломбували стрічками з надписом “Не открывать до особого Высочайшего распоряжения!”. До 1931 року ці фонди були абсолютно засекречені, лежали в особливих підвалах Адміралтейства. Потім їх перевезли до Ермітажу, розмістили в українських фондах, рівень секретності трохи знизили, а відкривати так і не дозволили!

В сучасній Росії, Мазепу дійсно бояться, вважають головним ворогом імперії, смутьяном, намагаючись взагалі не згадувати цього визначного діяча національно-визвольного руху, істинного героя України.

Тільки кілька років тому, історик Т.Яковлева знайшла і почала досліджувати Батуринський архів, який зберігся в Санкт-Петербурзі і Москві. Преса почала писати про колекцію козацьких регалій, захоплених росіянами після Полтавської битви, знайшлися речі в Швеції…

Вигулькнула шабля Мазепи. Виявляється, свого часу, її шукав Голіцин, за наказом Меншикова та Долгорукого. Була ціла епопея.  Була знайдена унікальна реконструкція шаблі в Канаді. Провівши розслідування, знайшли і оригінал в Ермітажі.

-Звертаємося до української влади та дослідників. Давайте спільно розгадаємо таємницю 234 скринь з документами Мазепи!-говорить Н.Іванченко, – Адже, для істориків України і Росії – це знахідка світового рівня! Документи і речі 300 річної давнини, які не торкалися руки дослідників! Можна говорити про унікальний документальний скарб, який дійшов до нас через віки!

Історики-мазепазнавці, яких опитали журналісти, знали про існування подібних документів, але вважали їх втраченими. Залишається подякувати царській охранці, НКВД, КГБ за збереження скарбу! От тільки хто відкриє коробки? Коли? Як будуть вивчати і оприлюднювати документи?

Після наших публікацій вірні путінці Ермітажу продовжили політику непідтвердження існування документів Мазепи. Про що постійно публічно заявляє гендиректор музею. Спецхрану ФСБ і козацьких колекцій у них типа нема!

А ящики з паперами Мазепи оббили фанерою помітивши грізним словом “ЯД” і перемістили до інших приміщень…

При цій владі в Росії пробитися до скарбів України в спецхранах неможливо. Зачекаємо…

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається