Американська діва із України

Вівторок, 05 липня 2016 08:40 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Ця елегантна красуня на фото - творець нью-йоркської моди, чий Дім моди «Валентина» існував більше 30 років і став класикою американського дизайну. Знайомтеся - її звати Валентина Саніна, і вона українка!

Валентина Саніна народилася в Києві 18 квітня 1899 року. Дата її народження довго залишалася не точною, адже свій вік Саніна збавляла неодноразово, вже живучи в Америці, і все життя наполегливо дотримувалася нею ж створеної версії.

Закінчивши одну їх київських гімназій вона мріяла стати актрисою, тому вступила на драматичні курси, після закінчення яких стала досить успішно пробувати себе на сцені.

Революційні потрясіння застали Валентину в Харкові. Тут вона і познайомилася з Олександром Вертинським. У ті роки вона - актриса - грала невеликі ролі на сцені харківського театру.

Фатальна зустріч співака з актрисою відбулася в харківському «Будинку артиста», в підвалі якого знаходилося веселе артистичне кабаре. Закінчився роман Саніної та Вертинського, очевидно, в тому ж 1918 році. Вони розлучилися - «на вокзалі прощальний уклін». Вертинський поїхав в Одесу на гастролі. Вони зустрілися знову в Нью-Йорку в 1930-і році, коли Валентина Саніна стала відомою авторкою моди, а Вертинський - бажаним гастролером в Америці. В роки громадянської війни Валентина Саніна вийшла заміж за Георгія Шлея, що став згодом театральним антрепренером і мільйонером. Емігрувавши через Константинополь і Грецію, подружжя оселилося в Італії, потім в Парижі і, нарешті, в 1923 році переїхало в Нью-Йорк, де і почалося нове життя для Валентини, яке піднесло її на Олімп моди і зробило однією з найвідоміших жінок Америки.

Дебютувавши в якості художника по костюмах ще в 1930-і роки, Валентина Саніна створювала вбрання для Грети Гарбо, Марлен Дітріх, Підлоги Негрі, Джудіт Андерсон, Кетрін Хепберн і інших зірок.

За сумним збігом обставин, чоловік Валентини Саніної, Георгій Шлей, покинув її, пішовши до її найкращої подруги - Грети Гарбо.

Померла Американська та Українська діва в 90 років в Нью-Йорку 14 вересня 1989 року.

Авторка тексту: Олеся Лісовська

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається