Іван Пулюй - один з найвидатніших українців 20-го століття

Понеділок, 01 лютого 2016 06:41 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

31 січня 1918 року помер легендарний Іван Пулюй - славетний український фізик і електротехнік, винахідник, популяризатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч.

Ректор Німецької вищої технічної школи. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка. Один з найвидатніших українців 20-го століття, саме він знайшов так звані "рентгенівські промені", пізніше по суті вкрадені Рентгеном, за які той отримав Нобелівську премію. Також Пулюй зробив і перший в історії "рентгенівський" знімок.

При вивченні струму у вакуумі розробив оригінальні трубки, що широко застосусовувались. Зокрема, одна з використовувалась як електричний вентиль для випрямлення змінного струму. Також запатентував винахід, що дав змогу використовувати лінію передачі змінного струму для одночасного телефонного зв’язку. Також він винайшов телетермометр, що дав змогу вимірювати температуру на великій віддалі. Запропонував зручний метод визначення коефіцієнта самоіндукції і вимірювання різниці фаз двох струмів.

«Нема більшого гонору для інтелігентного чоловіка, як берегти свою і національну честь та без нагороди вірно працювати для добра свого народу, щоб забезпечити йому кращу долю»

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається