Сьогодні, 16 вересня: День Пам'яті журналіста Георгія Гонгадзе

Середа, 16 вересня 2015 06:31 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Георгій (Ґія) Русланович Ґонґадзе – народився 21 травня 1969, Тбілісі — зник безвісти в Києві 16 вересня 2000 - український опозиційний журналіст, відомий своїми критичними антивладними виступами.

Гонгадзе - засновник та перший головний редактор інтернет-газети «Українська правда». Вбивство Ґонґадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після «касетного скандалу», та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України.

"Я думаю, що зараз саме той період, коли ми можемо вийти на якийсь реалістичний результат. Зараз чи не остання можливість для слідчих органів в тому, можна чи ні встановити замовників", - сказала адвокат вдови журналіста Валентина Теличенко.

Як відомо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року.

21 березня 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно екс-президента Леоніда Кучми, якого звинувачували в перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства Гонгадзе. Але в грудні 2011 року Печерський райсуд цю справу закрив.

Сам Кучма категорично спростовує свою причетність до загибелі журналіста.

29 січня 2013 року Печерський райсуд засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе.

Приєднуйтесь до наших спільнот на Facebook та Twitter і слідкуйте за оновленнями!

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається