Ярослав Барнич - композитор, скрипаль, автор пісні-танго «Гуцулка Ксеня».

Вівторок, 02 червня 2015 08:15 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

1 червня 1967 р. у Клівленді (Огайо, США) помер 70-річний Ярослав Барнич, композитор, скрипаль, автор пісні-танго «Гуцулка Ксеня».

Дівчиною-прообразом героїні пісні була вродлива Ксеня Клиновська, дочка священика з Небилова (біля Перегінська Рожнятівського району Івано-Франківської області, на межі Бойківщини й Гуцульщини). Жвава веселунка вчилась у композитора в Станиславові і була на 19 років молодшою за Я. Барнича. Він же маючи свою Ярославу (Рубчаківну), дітей, закохався та створив пісенний шедевр. У 1938 році Я.Барнич написав за мотивами пісні відому оперету «Гуцулка Ксеня».

У роки німецької окупації (1941-1944) Я.Барнич обіймав посаду диригента Львівської опери. Під час вистави «Шаріки» гестапівці взяли 29 заручників, 28 розстріляли, 29-им був Барнич, який одразу посивів.

Перед приходом «других совітів», будучи вже відомим композитором і диригентом, як і значна кількість талановитої мистецької інтелігенції Західної України, композитор змушений був покинути батьківщину і виїхати за кордон: спочатку до Німеччини (1944 - 1949), а пізніше до США, де жив і працював у Філадельфії.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається