У центрі Києва замість Леніна встановили велетенську руку

Четвер, 27 вересня 2018 08:17 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

27 вересня на бульварі Тараса Шевченка відкрили арт-об’єкт "Middle Way" румунського скульптора Богдана Раци.

21996041Як зазначили в прес-службі Київської адміністрації, тимчасовий арт-об’єкт буде у вигляді гігантської руки, яка символізує дружбу та спілкування.

Встановлення арт-об’єкта відбулося у рамках впровадження ініціативи "Київ – місто світу" відповідно до звернення Посольства Румунії в Україні та проекту із загальною назвою "Moving Monuments" (пам’ятники, що рухаються).

Відкриття арт-об’єкту відбулося за участю керівництва Київської міської державної адміністрації, Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні Крістіана-Леона Цуркану, голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги, представників дипломатичного корпусу, депутатів Київської міської ради, Міністерства закордонних справ України, Посольства Румунії в Україні, румунської діаспори, культурної громадськості, преси.

Нагадаємо, 7 листопада 2016 року на бульварі Тараса Шевченка на місці поваленого пам’ятника Леніну презентували інсталяцію іранського митця Махмуда Бакші "Безкінечне святкування".  
 
Інсталяція Махмуда Бакші на місці пам'ятника Леніну в Києві
Інсталяція Махмуда Бакші на місці пам'ятника Леніну в Києві

 

Інсталяція Безкінечне святкування Махмуда Бакші є іронічним коментарем стороннього спостерігача до історичного моменту, в якому наразі перебуває Україна. У своїх попередніх проектах іранський митець часто розглядає пам’ятник як рекламу, спосіб державної пропаганди нових ідей. Художник розробив цей проект як спробу візуально сформулювати історичний вибір, зроблений українцями, коли вони прибрали пам’ятник Леніну зі свого місця. Для інсталяції Бакші вибрав три кольори світлофора, щоб за допомогою червоного (силует Леніна) продемонструвати неможливість повернутися до минулого. Зелений (Діва Марія) і жовтий (поп-співачка Мадонна), в свою чергу, демонструють можливі напрямки руху вперед. Також ці три обличчя уособлюють стовпи сучасного суспільства: ідеологію, релігію та економіку. Найчастіше пропаганда, в залежності від цілей, що їх перед собою ставить, інструменталізує певні образи з тієї чи іншої царини. У радянській парадигмі так сталося з фігурою Леніна, натомість у капіталістичному світі прикладом цього може служити співачка Мадонна, яка є своєрідною іконою поп-культури з усіма її атрибутами. До цінностей неолібералізму апелює і форма, яку обирає художник, – неонові вогні реклами, що ніби промовляють до споживача “купи мене”.

 
Восени 2017 року на місці пам’ятника Леніну встановили мистецьку арт-інсталяцію "Ритуал природи" мексиканської художниці Іси Каррільйо.
65 tn1
постамент поваленого Леніна прикрасили інсталяцією «Ритуал природи»
Останнє редагування Четвер, 27 вересня 2018 10:27

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається