Китай подарував Україні 50 «швидких» та обладнання на 3,5 мільйонів доларів

Вівторок, 25 вересня 2018 07:57 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

24 вересня в. о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун та Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей підписали Меморандум. Який засвідчив виконання Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання Міністерству охорони здоров’я України обладнання для оснащення бригад швидкої допомоги.

У рамках співробітництва урядів України та Китаю реалізовано угоду про надання МОЗ України обладнання для оснащення бригад швидкої допомоги, повідомляють у МОЗ.

Автомобілі швидкої допомоги з сучасним медичним обладнанням були направлені в усі регіони України з метою покращення забезпечення центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

"Сьогодні підписали Меморандум між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про отримання безоплатної допомоги. У рамках співпраці Китай надав МОЗ України 50 автомобілів екстреної допомоги з медичним обладнанням на 3,5 мільйони доларів. Обладнання вже встановлене, налаштоване, а українські фахівці пройшли навчання та готові з ним працювати.

Усі авто відправлені до областей України. Вони допоможуть підсилити центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вдячна нашим міжнародним партнерам! Будемо продовжувати співпрацю.

Трансформація екстреної медичної допомоги — пріоритет Уряду, на яку в проекті бюджету на наступний рік закладено додаткове фінансування. Кошти допоможуть поліпшити якість послуг, проте якщо хочемо досягти успіху, не можемо покладатися лише на фінансування обладнання. Дуже важливе постійне навчання працівників бригад, підвищення їхньої заробітної плати та робота за найбільш актуальними міжнародними рекомендаціями надання допомоги. Саме від знань та досвіду людей залежить, як швидко будуть врятовані життя.

Крім того, частиною змін має бути поліпшення доріг та тренування працівників служб, які першими доїжджають на місце катастрофи (поліцейських, рятувальників).

Окреме питання — поліпшення роботи диспетчерських служб. Застаріле програмне забезпечення диспетчерських, відсутність єдиних протоколів обробки виклику та якісного аналізу даних про реальну ситуацію в регіонах дуже впливає на якість допомоги. Тож створюємо електронну систему «Централь 103» і впроваджуємо нові протоколи, що допоможе оперативніше обробляти виклики диспетчерам та швидше відправляти автомобілі на місце події. Першими, в пілотному режимі, до системи підключаться диспетчерські у 8 областях України (Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській) та Києві.

Спільно з Урядом працюємо над комплексними змінами екстреної медичної допомоги", - йдеться в повідомленні Уляни Супрун.

Останнє редагування Вівторок, 25 вересня 2018 08:27

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається