Академічна спільнота України привітала з ювілеєм Нобелівського лауреата Світлану Алексієвич!

Четвер, 31 травня 2018 10:13 Автор  Стожари Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Українська академічна спільнота привітала з ювілеєм Світлану Алексієвич, уродженку України, лауреата Нобелівської премії з літератури 2015 року. Редакція порталу української діаспори "Стожари" приєднується до привітань ювілярки!

31.05.2018 уродини та ювілей Світлани Алексієвич (білоруською - Святлана Алексіевіч, народилася 31 травня 1948), уродженки Івано-Франківська (колишній Станіслав), громадянка Білорусі, радянської та білоруської російськомовної письменниці та публіцистки. Її Батько — білорус, мати — українка. Дитинство провела в українському селі, у Вінницькій області. Лауреат Нобелівської премії з літератури за 2015 рік. Свої твори пише російською мовою.

Президент Національної академії наук України Борис Патон надіслав привітання Світлані Алексієвич:

"Вельмишановна Світлано Олександрівно!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди Вашого 70-річного ювілею від колективу Національної академії наук України! Ваша самовіддана праця «в пошуках вічної людини», подвижництво на всіх щаблях Вашого журналістського та літературного шляху заслужили глибоку шану громадськості України, інших країн світу.

Бажаємо Вам, Світлано Олександрівно, зберегти на багато років благородну високість устремлінь, гуманність вчинків та невтомну енергію до великих звершень. Бажаємо Вам міцного здоров'я та всіх благ! Нехай яскраві промені Вашої енергії та благодатні зерна таланту дослідника «людських голосів», засіяні Вами на літературній ниві, зростають щедрим врожаєм здоров'я, добра і любові!

З глибокою повагою -

Президент

Національної академії наук України

академік НАН України Борис Патон"

Книги відомої білоруської письменниці українського походження видаються у 19 країнах світу, її твори перекладені 20 мовами. Зокрема, з білоруської на  українську переклав і опублікував в українській періодиці окремі розділи з повістей С. Алексієвич («Я поїхав з села…», «У війни не жіноче обличчя», 1985); «Цинкові хлопчики», «Голоси революції», 1986) професор, завідувач кафедри української літератури Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, літературознавець, театрознавець, журналіст, педагог Степан Іванович Хороб. Також Світлана Алексієвич, свого часу, люб’язно надала свій матеріал для публікації в книзі Степана Хороба «Збережені миті», яка вийшла у світ у 2015 році. Саме в розділі «Постаті: штрихи до творчого портрета» під назвою «Я спускалася в пекло, щоб знайти людину» український читач має можливість більше пізнати всесвітньо відому письменницю, її думки та погляди. У 2017 році під редакцією професора Хороба опубліковано збірник матеріалів «Світлана Алексієвич – Нобелівський лауреат з Івано-Франківська (Станіслава)», присвячений життю і творчості письменниці. У цьому збірнику вміщено виступи, промови, витяги з книг С. Алексієвич, перекладені українською мовою, вибрані статті та дослідження про творчість письменниці, штрихи до біографії. 

03.11.2015 року рішенням Вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника ухвалено рішення про присвоєння звання «Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» (Doctor Honoris Causa) лауреату Нобелівської премії з літератури 2015 року С. Алексієвич, уродженці Івано-Франківська (Станіслава). Окрім того, відповідно до рішення Президії НАН України від 16.05.2018 року Світлані Алексієвич присвоєно звання «Почесний доктор Національної академії наук України» за вагомий внесок у розвиток науки, суспільний прогрес, забезпечення миру, взаєморозуміння й співробітництва між народами.

Бажаємо Вам, Світлано Олександрівно, щоб роки залишали тільки світлі спогади, а майбутнє дарувало ще багато літ сповнених радості, добра та надії!", - йдеться у привітанні науковців.

За матеріалами

Західного наукового центру НАНУ і МОНУ (Львів)

та Прикарпатського національного університету

імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається