В Україні презентували особливу ікону, яка відображає історію українського війська

Вівторок, 05 вересня 2017 06:48 Автор  Михайло Українець Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Рівному презентували особливу  ікону - «Богородиця військова», — робота українського художника-іконописця Юрія Нікітіна. На полотні зображені українські захисники та громадські діячі: князь Володимир Великий, гетьман Іван Мазепа, козаки, воїни УНР і сучасні учасники Революції гідності та бійці антитерористичної операції (АТО). Над ними зображено Пресвяту Богородицю зі захисним покровом у руках.  Загалом же на іконі відображена історія українського війська, вважають мистецтвознавці.

«Це вже друга «Богородиця військова», написана Юрієм Нікітіним. На відміну від першого образу, який нещодавно освятили в Києві, цей наближений до нашого регіону,  адже чимало зображених постатей – родовідно саме з рівненських теренів. - коментує мистецтвознавець Микола Бендюк.

 

– Взагалі Богородицю, яка оберігає воїнів, зображали здавна. Це ще візантійська традиція. Однак у ХVІІ столітті в Україні під покровом Божої Матері почали з’являтися реальні люди – полководці, гетьмани. Тобто ті, хто воював і мав більші статки, замовляв іконописцям такі образи. Ідея написати «Богородицю військову» сьогодні належала українським бійцям і священикам. На першій іконі Юрій Нікітін зобразив Святого Володимира, який був полководцем, а також гетьмана Івана Мазепу. Тим часом на другому образі Мазепа відійшов на другий план. А на його місці з’явився князь Костянтин Острозький, який розбив московське військо в битві під Оршею 1514 року. А ось образ воїна УПА, на відміну від першої роботи, не абстрактний. Юрій Нікітін намалював легендарного повстанського художника Ніла Хасевича, який, за його власними словами, бився різцем і долотом. Також на іконі під покровом Богородиці зображені воїни на Майдані, які стали правонаступниками українського  війська».

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається