В Афінах проходить персональна фотовиставка відомого українського дослідника Сергія Шумило Рекомендовані

Вівторок, 11 липня 2017 11:50 Автор  Марта Патика Опубліковано в Колонка подій
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В Афінах, у Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Грецькій Республіці, відбулося урочисте відкриття персональної фотовиставки «Подорож до Афону» директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергія Шумило. Виставка присвячена мандрам дослідника по Святій Горі Афон. 

Так, грецька громадськість має змогу ознайомитися зі світлинами, присвяченими життю афонських обителей, побуту  ченців, які подвизаються на Святій Горі, та дізнатися, що об’єднує Афон та Україну.

У відкритті виставки, окрім представників Посольства України та української діаспори Афін, взяли участь представники МЗС Греції, а також представники дипломатичного корпусу від посольств Литви, Словаччини та Грузії в Греції, представники грецьких підприємницьких, культурних і освітніх кіл, ЗМІ.

організаторами заходу виступили Посольство України в Грецькій Республіці та Товариство української діаспори «Українсько-Грецька думка». Відкрила захід тимчасовий повірений у справах України в Грецькій Республіці Наталя Косенко. Перед присутніми виступив автор фотографій, директор МІАСУ Сергій Шумило.

На фотовиставці, присвяченій 1000-літньому ювілею давньоруського чернецтва на Афоні, представлені понад 50 його фоторобіт. На знімках можна побачити кадри з життя і побуту афонських ченців, внутрішнє убранство святогірських храмів, архітектуру і види афонських монастирів, скитів і келій, природу Святої Гори.

В рамках заходу відбулася презентація афонських видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ), виданих спільно з Українською Православною Церквою. Комплекти книг, присвячених 1000-літтю перебування давньоруського чернецтва на Афоні, були передані в дар бібліотекам Афінського університету та інших установ.

На завершення заходу директор МІАСУ всім присутнім подарував іконки прп. Іоанна Вишенського Святогорця і Собору всіх Святогірських Преподобних.

Окрім представників Посольства України та української діаспори Афін, у заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ Греції, а також представники дипломатичного корпусу від посольств Литви, Словаччини та Грузії в Греції, представники грецьких підприємницьких, культурних і науково-освітніх кіл, засобів масової інформації.

Триватиме виставка понад місяць. 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається