«Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919»

Понеділок, 28 грудня 2015 12:05 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

«Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» - новий документально-ігровий фільм 2015 року від режисера Тараса Химича є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття.

Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців. В скурпульозних реконструкціях перед нами постає образ Українського Січового Стрільця. Через події сьогодення ми можемо краще зрозуміти мотивацію та діяння тогочасних історичних персонажів.

"Завершувалася Перша світова війна. Неминучий крах Австро-угорської імперії поглибив кризу у Європі. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов’яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав. У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав елітного Легіону Січових Стрільців австрійської армії підняли повстання у Львові та проголосили створення самостійної держави на українських етнічних землях. Січові стрільці стали рушійною силою молодої української держави та зародком її регулярного війська. Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Стрільцям випала доля відбивати напад поляків на місто. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху «малих війн» за нові кордони у повоєнному світі. Проте зі сходу насувалась більшовицька загроза. Країни Заходу вирішили побудувати "санітарний кордон" у Східній Європі...".

До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові а також реконструкторські клуби. З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов, а також Військово Історичний Клуб «Повстанець» м. Київ. У зйомках боїв брали участь бійці АТО на ротації. Ініціатором створення фільму є громадська організація Галичини «Українська Галицька Асамблея», у рамках проектів documentary.org.ua та localhistory.org.ua . Процес створення фільму тривав 15 місяців.

«Легіон. Хроніка Української Галицької Армії»
Рік: 2015
Режисер: Тарас Химич
Автор сценарію: Олександр Пагіря
Композитор: Любомир Соломченко
Звук: Роман Микульський
Постановка військових сцен: Володимир Правосудов
Військова реконструкція: В.І.К. «Повстанець» (Київ)
Оповідачі: Віктор Власенко, Януш Юхницький, Влодко Лучишин, Бернард Уліат

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається