В Ізраїлі вперше пройшов "Тиждень українського кіно"

П'ятниця, 23 жовтня 2015 06:47 Автор  Israeli Friends of Ukraine
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 08 по 13 жовтня в Ізраїлі пройшов кінофестиваль "Перший тиждень українського кіно". Не дивлячись на складну ситуацію в країні, пов'язану з хвилею терактів, ізраїльтяни знайшли можливість відвідати кінопокази та познайомитися з картинами українських режисерів.

Українське кіно вперше було представлено на офіційному рівні в Ізраїлі і ця подія мала дуже важливе значення для популяризації української культури в Ізраїлі.

Організатором кінофестивалю виступила громадська організація Israeli Friends of Ukraine за підтримки громадської організації Ukrainian Jewish Encounter (Канада) та Посольства України в Ізраїлі.

Відкрив «Перший тиждень українського кіно» особливий гість із України - Філіп Іллєнко, голова Державного Агентства України з питань кіно, коротким екскурсом в історію українського кінематографа та поданням культовою українською кінокартини 1962 «Тіні забутих предків».

Картина була привезена на фестиваль прямо з лабораторії, відновлена ​​і в кольорі, що підсилило враження від перегляду.

«Метою проведення кінофестивалю було познайомити ізраїльську аудиторію з кінокартинами українських режисерів і занурити глядачів у світ історії, культури та реалій сьогоднішнього дня Україна. Ми вдячні нашим партнерам, організації Ukrainian Jewish Encounter за надану підтримку і за прекрасну можливість привезти українське кіно до Ізраїлю. Цей проект дуже важливий для нас, як для представників ізраїльсько-української спільноти в Ізраїлі. Адже кінематограф - це величезний інформаційний пласт, який несе в собі безліч культурних кодів і, через призму режисерського бачення світу, знайомить глядача з тими чи іншими сторонами життя народу України та його історії », - зазначає Емілія Марголіна, представник громадської організації Israeli Friends of Ukraine.

Географія показів була досить широка: завдяки організаторам і підтримки муніципалітету м Ашкелон фестиваль став доступний не тільки для жителів центру, а й для тих, хто живе в південних і північних регіонах країни. Серед фільмів, які брали участь у фестивалі: "Тіні забутих предків" - художній фільм Сергія Параджанова, кінокартина «Гамер» від режисера Олега Сенцова, фільм "Брати. Остання сповідь" режисера Вікторії Трофименко, історичний військовий драматичний художній фільм режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма», присвячений періоду в історії кримськотатарського народу, а також інші кінотвору українських режисерів.

Гість фестивалю Ліліана Гриб, театрознавець, про фестиваль:

«Тіні забутих предків - класика і, безсумнівно, шедевр. Цього разу я виділяла операторську роботу, адже коли на показі присутній син оператора-постановника, то мимоволі цікавишся саме цією частиною картини. Це просто круто: камера вміє дихати, танцювати, хвилюватися, сходити з розуму ... 50 років тому без комп'ютерів, напевно, тому вона така жива, оскільки людина вклала себе, а не технології ... Я дякую організаторам в Ізраїлі та в Україні, адже то, ви робите, дійсно необхідно. Такий фестиваль набагато важливіше і потрібніше, ніж будь-який мітинг, це моя суб'єктивна точка зору. Спасибі за те, що все було без зайвого пафосу, короткі промови, скромні організатори. Насправді, вчинки говорять більше, ніж слова»

Фестиваль завершився, а враження залишилися. Найбільша кількість відгуків викликала картина «Брати» від режисера Вікторії Трофименко, філософська драма, історія про багаторічну ворожнечі двох рідних братів, які ділять одну жінку і навіть сина, що змушує задуматися про людські цінності. А особливе місце на фестивалі зайняла кінострічка «Хайтарма», глибокий історичний художній фільм про трагічну дату в історії кримськотатарського народу - 18 травня 1944 року - сталінської депортації кримських татар.

«Підготовка фестивалю велася в дуже стислий проміжок часу. На мій погляд, це прорив в культурному житті Ізраїлю, коли Дні Української Культури настільки насичені і привернули увагу дуже великої кількості людей різного віку. Я думаю, що це безумовно успішний проект, не дивлячись на те, що не всі, хто хотів, зміг прийти на покази через ситуацію в країні, але були й ті, хто побачив всі фільми, і залишився післясмак і бажання дивитися і інші фільми українських режисерів та обговорювати їх. Ми вдячні компанії «Просто неба» за співпрацю та сподіваємось, що це не останній наш спільний проект» - Анна Жарова, організатор фестивалю, член громадської організації Israeli Friends of Ukraine.

Варто відзначити, що саме на території сучасної України в 1893 році був винайдений і сконструйований прототип сучасного кінознімального апарату та апарату для кінопроекції.

Тоді ж, автор винаходу, головний механік Одеського Новоросійського університету Йосип Тимченко, здійснив першу в світі кінозйомку - зняв вершників і метальників копій. З 7 листопада по 20 грудня 1893 ці дві стрічки демонструвалися в готелі «Франція» (Одеса).

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається