Фільм "Амосов. Століття" до столітнього ювілею Миколи Амосова

Четвер, 16 січня 2014 09:01 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

6 грудня 2013 року видатному українському кардіохірургу зі світовим ім'ям Миколі Амосову виповнилось би 100 років.

В Україні до сторіччя генія світової медицини Миколи Амосова Національний центр Олександра Довженка на замовлення Державного агентства України з питань кіно видав двд-збірку "Амосов. Століття", яка побачила світ на початку 2014 року.

До складу збірки увійшли три документальні фільми, створені з інтервалом у 20 років. Це фільми Тимура Залоєва "Микола Амосов" (1971) і "20 років потому. Зустрічі з Амосовим" (1989), а також картина "Амосов - сторіччя" Сергія Лисенка (2013), повідомляють в Національному Центрі Олександра Довженка.

Довідково

Микола Амосов (1913-2002) - один із найвідоміших у світі кардіохірургів, засновник біокібернетики в Україні, Академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України, а також засновник Інституту серцево-судинної хірургії й письменник, котрий отримав визнання на Батьківщині й за кордоном.

М. М. Амосов - автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій. Ряд монографій перевидані в США, Японії Німеччині, Болгарії.

Крім того, Амосова називають автором системного підходу до здоров'я, засновником "методу обмежень і навантажень". Він написав роботи з геронтології та дослідження з питань штучного інтелекту й соціальної інженерії: "Думки і серце" (1964, перекладена на 30 мов), "Записки з майбутнього" (1965), "Здоров'я і щастя дітей"(1979).

М. М. Амосова відмічено багатьма високими урядовими нагородами СРСР і України. Микола Михайлович був талановитою, яскравою, різносторонньою людиною, блискучим хірургом, вченим і громадським діячем. Він ніколи не залишався байдужим до проблем держави, нації, окремої людини. Світла пам'ять про академіка М. М. Амосова назавжди залишиться в серцях його учнів, співробітників, багатьох тисяч врятованих хворих, всіх, кому пощастило зустрічатися з цією чудовою людиною.

«Моє життя було вiддано хiрургiї. Але не тiльки: був iнженерний диплом, кiбернетика, дослiдження i моделi органiзму, iнтелекту, психiки, суспiльства. Були учнi, їхні дисертацiї, написанi статтi та книги. Завжди хотiлося зрозумiти: звідки береться складнiсть свiту? Що є iстина? Як працює розум – будь який – тварини, людини, суспiльства? Зрештою – яка доля людства?»

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається