У Парижі відбувся концерт українських метрів класичної музики

Середа, 25 грудня 2013 11:49 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У рамках проекту "Золоті сторінки української музики" в Українському культурно-інформаційному центрі в місті Париж, відбувся концерт відомого українського композитора, піаніста, музикознавця Олександра Козаренка та лауреата міжнародних конкурсів, українського сопрано, солістки Національної опери Нідерландів (Амстердам) Олександри Ленишин. - Повідомляють сайту українців світу "Стожари" друзі з української діаспори у Франції.

До Українського культурно-інформаційного центру, щоб насолодитись творчістю іменитих українських метрів прийшли поважні гості з дипломатичних представництв, колишні французькі міністри, представники духовенства та української діаспори у Франції. 

Композитор, піаніст, музикознавець, доктор мистецтвознавства, лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка, дипломант Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів, лауреат Премій ім. Л. Ревуцького, ім. М. Лисенка, Б. Лятошинського, член Національної Спілки Композиторів України, Заслужений діяч мистецтв України, професор Олександр Козаренко представив гостям твори видатного українського композитора Миколи Лисенка під назвою "Лисенко та його наступники".

Українські солоспіви Лисенка, Людкевича, Барвінського у виконанні чарівної Олександри Ленишин просто зачарували гостей. Вдячна публіка аплодувала стоячи.

Oleksandra LenyshynОлександра Ленишин, сопрано, народилася в місті Львові.

Закінчила Львівську консерваторію по класу оперного співу у Маргарити Хмельницької. Лауреат 1-го міжнародного конкурсу ім. Соломії Крушельницької.

Після закінчення консерваторії розпочала свою концертну діяльність з відомою піаністкою-концертмейстером Ярославою Матюхою а також з різними оркестрами та хоровими колективами. Її концертні програми є в записах Львівської телерадіокомпанії. Учасниця фестивалів у Польщі, Німеччині, Греції, Іспанії, Франції, Канаді. Її спів лунав і у Ватикані під час святкування 400-річчя Берестейської Унії. Разом з оркестром « Віртуози Львова » здійснила запис на Ватиканському радіо.

Дебют в Голандії відбувся на сцені Концертхебау (Амстердам) в опері Чайковського «Орлеанська діва».

З 2001 року працює в Нідерландській опері (Амстердам), де співає в невеликих ансамблях та сольних партіях.

Щоб ближче познайомити вас з творчістю українських метрів, пропонуємо переглянути ці відео:

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається