Вчені навчилися заморожувати мозок кролика без пошкоджень

Четвер, 11 лютого 2016 13:46 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Нове відкриття, зроблене американськими кріобіологами, наближає людину до безсмертя: вчені навчилися розморожувати мозок ссавця без пошкоджень.

Кріобіологія вивчає ефекти впливу низьких температур на живі організми. Однією з її практичних цілей є можливість заморозки людського тіла з подальшим «пробудженням» через багато років або сторіч. Про це написано чимало фантастичних книг і фільмів, але в реальності наука ще далека від створення подібної технології. У числі найбільш важливих завдань - відновлення усіх функцій мозку після його розморожування.

Існуючі на даний момент принципи заморозки серйозно ушкоджують мозок: після відтавання він виявляється зневодненим, а його нейронна структура - зруйнована. В результаті живий організм виявляється позбавлений пам'яті, знань і навичок. Кріобіологам з Массачусетського технологічного інституту вперше у світі вдалося заморозити і розморозити мозок ссавця таким чином, що він залишився неушкодженим.

Дослід проводився на кролику; результати описані в журналі Cryobiology. У судинну систему головного мозку тварини був введений кріопротектор (речовина, що захищає живі об'єкти від шкідливої ​​дії заморожування) на основі альдегіду, а потім орган був охолоджений до -130 °C.

На наступному етапі відбулося розморожування з одночасним видаленням кріопротектора. За результатами аналізу з'ясувалося, що абсолютно всі синаптичні зв'язки у мозку кролика залишилися неушкодженими. Наступна серія дослідів відбудеться на більших тваринах, таких як свині. У разі успіху вчені будуть готові до застосування технології на людях.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається