20 березня відбудеться повне сонячне затемнення, що заблокує до 90 відсотків сонячного світла

Вівторок, 10 березня 2015 09:30 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(5 голосів)

Астрономи пророкують повне сонячне затемнення. 20 березня земляни зможуть спостерігати дивне астрономічне явище: повне сонячне затемнення, яке заблокує до 90 відсотків сонячного світла. Воно стане найбільшою подією за останні 16 років.

У цей день Місяць проходить прямо перед Сонцем, відкидаючи тінь на Землю.

Сонячне затемнення може викликати тимчасове відключення електрики.

Повна фаза пройде далеко від України. Смуга повного затемнення проходить у Північній півкулі, в Атлантиці через Північний Льодовитий океан, і, що цікаво, майже точно пройде через Північний полюс. Повне закриття сонячного диску можна спостерігати на Фарерських островах та на архіпелазі Шпіцберген,
— повідомив директор Астрономічної обсерваторії ЛНУ імені Івана Франка Богдан Новосядлий..

Затемнення побачить Європа, Скандинавія, частина України, північний захід і північ Росії. У всіх цих місцях буде закрита різна частина Сонця. Так, у Львові максимальна фаза часткового затемнення буде глибшою, аніж у Києві – 59% диску Сонця буде закрито Місяцем, у столиці – 52%.

Початок сонячного затемнення: 11:13 за київським часом. Максимальна фаза сонячного затемнення: 12:20 за київським часом. Закінчення сонячного затемнення: 13:27 за київським часом.

Директор обсерваторії також пояснив, чим затемнення 20 березня є цікавим.

"Це затемнення цікаве тим, що відбувається впритул до дня весняного рівнодення. Рівно через 12 годин Сонце перетне небесний екватор і перейде в Північну частину півкулі і в нас почнеться астрономічна весна. Це відбудеться 21 березня, о першій годині 31 хвилині за київським часом", — повідомив експерт.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається