У центрі Одеси з'явилася в'язана "ялинка", яку після Нового року розпустять на куртки для бійців АТО

П'ятниця, 26 грудня 2014 11:33 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Учора ввечері в центрі Одеси біля пам'ятника Дюку відкрили 9 метрову "ялинку" – вона повністю зв'язана з крупних білих ниток.

 

Незвичайний арт-об'єкт створили всього за два тижні. Руку до розробки доклали два десятки одеситів, як творчих, так і робітничих професій.

"Спершу зварили дев'ятиметровий каркас, потім обтягнули його сіткою, ну а після вже одягнули нашу "ялинку" у светр".

До створення дерева запросили всіх бажаючих одеситів, які вміють в'язати або хочуть навчитися вмінню швидкого плетіння на руках.

"Ялинку" в'язали з синтепону, розрізаного на стрічки. Товщина нитки – приблизно з людську кисть. У ялини не тільки ексклюзивна пряжа і техніка плетіння, а й каркас, і дизайн облачення, яке розробила художниця Віолета Велієва.

Для виїзного дерева зварили спеціальний металевий каркас, на який натягнули дрібну сітку. Цю залізну основу і покрили в'язаним полотном, а вже на нього пришили візерунки.

Внизу каркаса обладнана арка з людський зріст, через яку можна потрапити всередину ялиночки-шатра і подивитися на розвішані там знімки процесу створення арт-об'єкта. "Дизайн ялинки простий і дохідливий, і в цьому його цінність.

Біла м'яка пряжа символізує чистоту і душевність, а сама ялинка – наш зв'язок з рідними та близькими, яка гріє, як кофточка, пов'язана руками улюбленої бабусі", – пояснює ідею проекту Віолетта Велієва.

Усередині "ялинки" можна погрітися - під конусоподібним каркасом спорудили невеликий зал.

Щодня з 16:00 до 18:00 там можна буде зустріти Дідів Морозів з різних країн. А в спеціальну скриньку при вході організатори пропонують опускати не тільки дитячі листи з побажаннями, а й свої проекти для арт-ялинки на наступний Новий рік. Автора кращої роботи виберуть на старий Новий рік, 14 січня.

Коли новорічні свята відшумлять, в'язану "ялинку" демонтують, "светр" розпустять, а пряжу віддадуть для набивання курток для бійців української армії.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається