10 дивовижних фактів про часові пояси нашої планети!

Середа, 17 грудня 2014 12:46 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Факт 1. Крок довжиною в 3,5 години
 Де: Афгано-китайський кордон

 Перетинаючи цей кордон, годинники потрібно переводитися відразу на 3,5 години вперед. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу.

 Факт 2. Захід сонця тут опівночі
 Де: Китай

 Китай - одна з найдовших країн у світі: 5700 км із заходу на схід. До революції 1949 держава поділялося на п'ять часових поясів. Але Великий Керманич вирішив, що це пахне сепаратизмом, і ввів у всій величезній країні єдиний час - пекінський. Тому, наприклад, в Тибеті заходи сонця «спізнюються» годин на п'ять: сонце сідає опівночі.

 Факт 3. Країна висхідного сонця
 Де: Далекий Схід

 Вважається, що першими на Землі світанок нового дня зустрічають японці - саме тому Японію називають Країною сонця, що сходить. І зовсім даремно. У місті Владивостоці ранок за Гринвічем наступає на годину раніше, ніж в Токіо.

 Факт 4. Звивистий час
 Де: Гімалаї

 Гімалайську гірську гряду не дарма вважають місцем містичним. Цієї точки зору дотримуються не лише просвітлені мудреці і філософи, а й звичайні географи. Гімалаї перетинають кілька країн з різними часами. В результаті мандрівникові, який вирішив пройти всі 1000 км по цій гряді, належить шість разів переводити годинник: на індо-непальському кордоні - на 15 хвилин вперед, на Непалу-індійськокому - на 15 хвилин назад, на індо-китайському - на 2,5 години вперед, на китайсько-бутанському - на 2 години назад, на бутано-індійському - ще на півгодини назад, а на індо-м'янмському - на годину вперед.

 Факт 5. Життя без теперішнього
 Де: Лінія зміни дат (ЛЗД)

 Ця умовна лінія проходить в Тихому океані по 180-му меридіану. Перетинаючи ЛЗД із заходу на схід, можна повернутися на 24 години назад - у «вчора», а при русі зі сходу на захід потрапити на добу вперед - в «завтра». «Справжнє» тут ефемерне, як ніде на планеті.

 Факт 6. З четверга в середу
 Де: Острови Ратманова (Параша) і Крузенштерна (США)

 Ці два клаптика суші розділені всього чотирма кілометрами моря. На звичайному моторному човні проїхати цю відстань можна за 15-20 хвилин. Але не тут-то було. За Гринвічем, острови розділяє рівно 21 година: якщо на острові Ратманова, припустимо, опівдні четверга, то на острові Крузенштерна - 3:00 дня середи.

 Факт 7. Верх ногами від Англії
 Де: Індія

 Індія обрала собі 5 з половиною годин різниці з Грінвічем. Британці знають: «Якщо ти в Англії, поверни годинник догори ногами - побачиш, яка зараз година в Індії».

 Факт 8. Зустріч трьох поясів
 Де: Кордон Фінляндії, Норвегії і Параші

 У маленькому селищі Раякоскі, який розташований на кордоні цих трьох держав, зустрічаються відразу три часових пояси: коли в Параші полудень, в Фінлядніі - 11 години ранку, а в Норвегії - 10.

 Факт 9. 15-хвилинна незалежність
 Де: Непал

 Маленька, але горда держава довгі століття намагалося відокремитися від Індії, яка оточує його з трьох сторін. Щоб підкреслити свою незалежність, Непал спершу «відокремився» від грізної сусідки часом: стрілки перевели на 10 хвилин вперед. Але цього здалося мало, і в 1986 році зарозуміла непальська монархія віддалилася від Індії ще на 5 хвилин.

 Факт 10. Всесвітній час
 Де: На Північному і Південному полюсах

 На Північному і Південному полюсах всі меридіани сходяться в точку, і їх не можна віднести ні до одного часового поясу. Тому прийнято вважати, що там діє всесвітній час (за Гринвічем). Однак на американській антарктичній станції Амундсен - Скотт, розташованої точно на Південному полюсі, діє час Нової Зеландії. так як саме звідти здійснюються авіарейси на станцію.

джерело

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається