Експедиція підводних археологів знайшла затонуле місто-привид

Середа, 26 листопада 2014 11:54 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

На дні Червоного моря виявлено затонуле «місто-привид».

Ймовірно, затонуле біля берегів Єгипту місто було засноване Олександром Македонським. У Єгипті поселення, засноване в 331 році до н.е., називали Тоніс, а в Греції Геракліон.

Після того як це поселення пішло повністю під воду, це древнє місто стали вважати легендою, а сталося це близько 1200 років тому.

Навколо Геракліона витає безліч таємниць і загадок, які вченим належить розгадати.

Експедиція підводних археологів під керівництвом Френка Годдіо зробила сенсаційне відкриття після трьох років досліджень у цьому регіоні. "Ми тільки розпочали дослідження. Здається, для того, щоб повністю дослідити територію міста, будуть необхідні ще 200 років," - стверджує Годдіо.

Причину того, чому місто повністю зникло у морських глибинах, вченим-дослідникам до теперішнього часу виявити не вдалося, тому навіть для вчених загадкою залишається причина зникнення під водою Тоніс-Геракліона.

Продовжуючи свою роботу в цьому напрямку, кілька версій зникнення цього міста під водою було висунуто фахівцями. Зсув грунту, підвищення рівня води, а також сильний землетрус, за припущенням учених, могли стати такою причиною.

На сьогодні науковці виявили залишки 64 суден, чимало кераміки, а також стелу доби Птолемеїв. На ній зображена Клеопатра у вигляді богині Ізіди. Серед знахідок особлиливо виділяється статуя бога Хапі, виконана з червоного граніту. Хапі, як відомо, був богом розливів Нілу.

Як відомо, Гераклеон був заснований у VIII століття до н.е. і був важливим торговим центром у дельті Нілу.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається