У водах Криму з'явилась отруйна риба фугу

Середа, 26 листопада 2014 11:32 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Рибалки в Севастопольській бухті зловили дві рибини фугу (Lagocephalus sceleratus). При цьому раніше цей вид ніколи не водився в Чорному морі.

Ця риба знана тим, що дуже токсична. Настільки, що навіть до рук брати не можна, не те що їсти.

Виловлених риб доставили в Інститут біології південних морів (ІнБПМ), де їх змогли вивчити вчені.

Заступник директора з наукової роботи ІнБПМ Олександр Болтачов розповів ІА Regnum, що риби потрапили до берегів Криму через протоки з Егейського моря.

За словами вченого, риба фугу катастрофічно поширилася в Середземному морі. При цьому від засилля фугу Чорне море може врятувати низька температура його води в зимовий період.

"Це досить великий вид, досягає 110 сантиметрів у довжину. І до того ж надзвичайно токсичний. Його в жодному разі не можна вживати в їжу і взагалі-то він становить серйозну конкуренцію аборигенним видам в Середземному морі. І викликав занепокоєння серед учених і не тільки науковців, а й рибалок серед місцевого населення", - пояснив Старший науковий співробітник Інституту біології південних морів Олександр Болтачов.

Отрута у ній у 275 разів токсичніша за ціанід.

Найбільш відомий "образ" - фугу - коли вона надувається і розпускає голки. Рибу люблять сушити в такому вигляді і продавати як сувенір. Можливо, скоро такі з’являться і на кримських узбережжях.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається