Гора Ай-Петрі, Крим.

Четвер, 26 грудня 2013 13:48 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Неподалік від Алупки і Кореїза знаходиться гора Ай-Петрі, висотою 1234,2 метра. Ай-Петрі є найвідомішою кримською горою з якої відкривається прекрасний вид на Південне побережжя Криму.

Ай-петрі - це величезний однорідний і міцний вапняковий камінь, що народився з океанічних вод. Придивившись, можна розгледіти скам'янілості - трубочки і гілочки - копалини коралові відкладення.

Назва Ай-Петрі з грецької перекладається як "святий Петро", на честь якого тут навіть був споруджений храм. Зубчасту вершину гори Ай-Петрі вважають символом Великої Ялти.

 

Скелі Ай-Петрі, з боку моря схожі на кріпосну башту, яка захищає гірське плато.

 

На Ай-Петринське плато можна дістатися канатною дорогою або автомобілем, але от далі, до зубців, доведеться підніматися пішки крутим схилом через прохолодний буково-грабовий ліс. У лісі можна також зустріти ягідний тис і кримську сосну. Бук і граб мають висоту 10-15 метрів і близько півметра в діаметрі. Такі дерева зустрічаються вкрай рідко на безлісих плато. Тут же знаходиться відома «Сосна-літак», що отримала таку назву через своїх розлогих гілок. Всього ж флора гори Ай-Петрі включає більше 600 видів дерев, чагарників і трав'янистих насаджень.

На Ай-Петрі в достатку зустрічаються конвалії, проліски, резуха, адоніс, крокуси, фіалки, півонії і багато інших, ніжні і красиві квіти. Ай-Петрі - найбільш туманне місце не тільки в Криму, але і у всій Україні: більше 200 днів на рік тутешні гори оповиті туманом.

З вершини Ай-Петрі відкривається неймовірної краси вид на Південний берег Кримського півострова від Сімеїзу до Аю-Дага. Підсилює враження оглядовий майданчик, розташована на скелі Шишко над обривом, висотою 1182 метри.

 

Піднімаючись на гору, слід пам'ятати, що на вершині температура нижче на 7,5 градусів, ніж біля моря. Навіть влітку гору іноді огортає туман і ні з того, ні з сього може піти холодний дощ, а в найбільш спекотні дні на Ай-Петрі дмуть пронизливі вітру, швидкість яких може досягати 50 метрів в секунду.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається