...від Трипілля до нині...

Роздуми українки, подолянки, замученої життєвими труднощами, та вільної Духом.

 • Головна
  Головна Тут Ви можете знайти всі записи блогу на сайті.
 • Категорії
  Категорії Відображає список категорій з цього блогу.
 • Теги
  Теги Відображає список тегів, які були використані в блозі
 • Блогери
  Блогери Знайти Вашого улюбленого блогера на цьому сайті.
 • Групові блоги
  Групові блоги Знайдіть свій улюблений груповий блог тут
 • Увійти
  Увійти Форма входу

СЛОВО ПРО ДРУГА

Posted Автор: Створено в Історії з життя
 • Розмір шрифту: Більше Менше
 • Перегляди: 684
 • Коментарів: 0
 • Друквати

СЛОВО ВІД ПОЕТЕСИ, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА, АКТИВНОЇ ПАТРІОТКИ - НІНИ ВИНОГРАДСЬКОЇ.

Дорогі мої друзі!

Звертаюся до вас за підтримкою і допомогою.

Серед вас є ті, з ким уже багато десятиліть ми поєднані долею у боротьбі за свободу і незалежність України, з ким переживали важкі часи репресій і утисків владою. Серед цих людей є ті, ким Україна буде гордитися багато років і імена цих людей ввійдуть, чи вже ввійшли в історію держави.
Одним із цих людей є ПОЕТ АНАТОЛІЙ КАЗАКОВ. Це він ще з 80-х років читав свої поезії на захист України, пізніше стояв на ВСІХ майданах Харкова і області. Цей чоловік має честь і гордість, це його віршами були обклеєні всі стіни харківських будинків, коли вирішувалася доля України. Це він стояв у ПЕРШИХ РЯДАХ борців тоді, коли за це саджали до в'язниць, робили обшуки вдома, лякаючи дітей, били нещадно. АНАТОЛІЙ КАЗАКОВ був саме з тих, на кого полювання КДБ не переривалося.
Анатолій КАЗАКОВ народився в Курській області, де майже всі говорили українською. Нас із ним об'єднувала спільна річка Сейм, тільки я жила на українському березі, а він на російському. Він виріс без батька, виховувала його україномовна бабуся і мама. Після школи сільський розумний хлопчик поїхав до Харкова шукати долю, вчитися. Працював на будівництві, закінчив будівельний інститут, одружився. Його красуня дружина-грузинка була і є поряд з ним в усі часи. Їхнє велике кохання народило двох чудових доньок, які є викладачами української мови. Зараз онуки радують подружжя.
А тепер про КАЗАКОВА-БОРЦЯ.
У свій час перед виборами кучми по Харкову були розклеєні листівки з віршем Анатолія Казакова.

"Благодарите Кравчука, за то, что ваши дети целы,
И под чеченские прицелы не посылают их пока."

Цього і ще декілька віршів на 1-му з'їзді Конгресу української інтелігенції у Львові читав Феодосій Антонович Наумчук, відомий вчений, патріот, що зазнав багато переслідувань від КДБ. Читав російською, як написано. У залі всі встали. І це в дев'яності роки! І це були вірші АНАТОЛІЯ КАЗАКОВА! Того, з ким зараз ми маємо щастя спілкуватися і читати його болючі вистраждані поезії.
Свого часу у ті ж 90-ті роки ми з Наумчуком Феодосієм Антоновичем надрукували на простій друкарській машинці по 200 примірників через 3-4 копірки дві поетичні збірки АНАТОЛІЯ КАЗАКОВА "Чеченский синдром" та "Иду на Вы". Обидві ці книги визнані найкращими у 1995 році. Уявіть собі, що було б , коли нас із Наумчуком застали за друкуванням цих книг!
В ті часи КДБівські пси об'явили полювання на Казакова. Вдома у нього перетрусили все до нитки, перелякані діти і дружина. Сам він переховувався. Ми з Наумчуком декілька разів приходили до його схованки, приносили йому сало, хліб, крупи. Він у своїй схованці зробив дощатий піл, на якому спав і мене вразили книги, які лежали там. Це були твори древніх і сучасних філософів! Ця людина надзвичайно розумна і талановита...
Люди, і це було в наші часи! Ви ходили в кіно, кафе, їздили на моря, а були люди, які думали про ваше майбутнє і майбутнє ваших нащадків. Таким був і є Анатолій Казаков.
У нього дуже багато віршів на різні теми. Найболючіша – це тема незалежності України. Він пише про це, не зважаючи на тяжку хворобу серця, яке вже різане-перерізане. В Україні немає мецената, хто б видав його класичні вірші, які колись будуть вчити у школах наші нащадки. Він пише про любов до України, звертається до росіян, аби зрозуміли те, що відбувається у них в державі. Йому болить те, чим хворіє його Україна, земля його дітей і онуків, яка стала рідною йому з юначих років.

Декілька днів тому у фейсбуці чи випадково, чи цілеспрямовано була зроблена атака на шановного поета, на видатну людину, на великого патріота України. Людину, яка тривалий час, не зважаючи на хворобу, вела рубрику у військовій газеті «Поети-воїнам». Я інколи допомагала йому у розшуку авторів і їх творів. Але декілька днів і декілька неповажних і негідних слів перекреслили його роботу, звинуватили поета в СІОНІЗМІ?! І це людину, у якої багато друзів євреїв! Люди, а якщо хтось виступає проти українців, то йому не приписують антиукраїнство, а сприймають це як правило. Значить, друзі, настав 37 рік, коли вбивають найкращих і талановитих, аби залишалося тільки тупе бидло. Хто ж тоді світитиме нам зорею і показуватиме напрямок до того шляху, де Україна стане вільною і щасливою? Чиїми словами говоритимуть у підпіллі? Значить ми десь перегнули палку, що дозволили говорити зневажливо про наших ПАТРІОТІВ, про ПОЕТА, чиє слово звучало на ВСІХ МАЙДАНАХ ХАРКОВА, про шановного мого друга АНАТОЛІЯ КАЗАКОВА.
Дорогі мої друзі! Я прошу вас підтримати ПОЕТА АНАТОЛІЯ КАЗАКОВА, його хворе серце, його поранену кривдним словом ДУШУ!
Ми не дамо владним посіпакам і їх підспівувачам знищувати нашу найбільшу цінність – талановитих людей, тобто нашого АНАТОЛІЯ КАЗАКОВА, ПОЕТА, ТРИБУНА, ПАТРІОТА, БОРЦЯ!
Якщо ви є моїми СПРАВЖНІМИ ДРУЗЯМИ, прошу вас хоч одним словом підтримати ПОЕТА, мого талановитого друга АНАТОЛІЯ КАЗАКОВА!

З повагою і надією ваша НІНА ВИНОГРАДСЬКА.
19 березня 2018 року

Оцініть запис цього блогу:
0

Коментарі

 • Тут ще не має коментарів. Станьте першим.

Залиште свій коментар

Гість
Гість Середа, 16 жовтня 2019