ТОП-7 досягнень українців, які увійшли в книгу рекордів Гіннеса

Середа, 20 січня 2016 07:25 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Спортивні досягнення
Розпочнемо з двох спортсменів, у яких по два записи: Ларисі Латиніній досі немає рівних за кількістю олімпійських нагород серед жінок. Вона підіймалась на п'єдестал рекордні 14 разів, при чому 9 разів за золотом. Більше тільки в американського плавця – Майкла Фелпса.
Сергій Бубка здивував світ іншим – за свою кар'єру встановив аж 35 світових рекордів. На відкритих стадіонах з ним і досі ніхто не зрівняється.

Найвища людина світу
До минулого року саме українець носив титул найвищої людини світу. Ріст Леоніда Стадника – 2 метри 57 сантиметрів. Якщо поглянути на сторінку Вікіпедії зі списком найвищих людей, починаючи з 1835-го року, то українець опиниться на четвертому місці. Теперішній рекордсмен Гіннеса нижчий за Леоніда на 6 см.

Сила духу та швидкість
Потрапляли українці в почесний список і завдяки силі духу. У свої 65 років львів'янин Павло Рєзвой зробив те, що під силу одиницям. На човні зі звичайнісінькими веслами переплив Атлантичний океан. А ввійшовши в азарт, підкорив ще й Індійський, ставши при цьому третьою людиною у світі з таким послужним списком.
Плюс два записи у книзі рекордів Гіннеса: українець став не лише найстаршою людиною, яка коли-небудь кидала виклик океану, але й найшвидшою. Павло Рєзвой переплив Індійський океан за 55 днів, до нього цей показник був майже вдвічі більший.

Витривалість
2013-го Олексій Гуцуляк вразив світ, пробувши під снігом без одягу одну годину 8 секунд. Рекорд японського тріумфатора чоловік з Коломиї перевершив аж на 20 хвилин. Витримати допомогла тибетська техніка медитації й довгі роки загартовування. Дотримався він і всіх вимог: висота снігового покриву не менше 70 см та повна відеофіксація

Музичне досягнення
Звичайно, співоча нація не могла обійтись і без музичного рекорду – 110 годин безперервного співу – такого книга Гіннеса ще не знала.

Найтриваліше читання
Та виявилося, що читати Кобзар українці можуть ще довше: 2014-го студенти та викладачі Острозького Академії 19 діб безперервно читали твори Шевченка. Загалом 456 годин, тож випередили досягнення мексиканців одразу на 59 годин.

Вічний рекорд
І наостанок рекорд, який уже роками тримається і який навряд чи колись поб'ють: розмах одного крила у найбільшого літака у світі Ан-225 Мрія – приголомшливі 88 метрів.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається