Історія УПА у марках. Марки з Шухевичем, випущені поляками Рекомендовані

Понеділок, 26 лютого 2018 09:33 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Історія
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Серія марок Підпільної пошти України. Тарас Чупринка - одне з підпільних псевдо Романа Шухевича. Серія марок Підпільної пошти України. Тарас Чупринка - одне з підпільних псевдо Романа Шухевича.

27 лютого 2018 року у Верховній Раді України відкриють виставку філателістичних знаків про Романа Шухевича. Її приурочать до 110-річчя з дня народження головнокомандувача УПА та 75-річчя створення Української повстанської армії. Ця колекція - результат кропіткої праці тернопільського філателіста. Деякі її зразки зовсім незвичні та викликають справжнє захоплення. Зокрема, марки з гловнокомандувачем УПА Романом Шухевичем, випущені у Польщі.

Покажуть зразки марок із зображенням Романа Шухевича, які видавали в США, Польщі та Україні. Колекцію протягом 20 років збирає історик з Тернополя Василь Штокало,  - поділилося зі "Стожарами" подробицями видання gazeta.ua.

«Марки, конверти та інші філателістичні знаки в моїй колекції займають 48 аркушів формату А3, - розповідає Василь Штокало. - Першою була марка Підпільної пошти України, яку створили члени ОУН 1949 року. Спочатку таку філателію друкували в Західній Німеччині, згодом вона почала з'являтися у Сполучених Штатах.

1 527

«Цей артефакт показує, що не завжди українсько-польські відносини були напруженими, - продовжує Штокало. - «Солідарність» на чолі з електриком, майбутнім президентом Польщі Лехом Валенсою виступала за вихід Польщі з-під впливу СРСР, встановлення демократії. Українську повстанську армію, литовських Лісових братів та інші антикомуністичні рухи в Східній Європі сприймали як своїх історичних однодумців і союзників. Щоб розхитувати тоталітарний режим, "Солідарність" випустила колекцію марок. З українців на них представлені Роман Шухевич та Голова проводу ОУН Ярослав Стецько».

Експозиція під назвою «Від столиці Воюючої України (ОУН-УПА-УГВР), село Бишки на Тернопіллі – до столиці незалежної України, Київ» працюватиме у Верховній Раді до 2 березня 2018 року.

Роман Шухевич - головнокомандувач УПА. Народився 30 червня 1907 року у Львові. Очолював галицький крайовий провід Організації українських націоналістів. У 1941-1942 роках був командиром військового підрозділу "Нахтігаль" у складі іноземних легіонів Вермахту. Був головою Секретаріату Української головної визвольної ради. Загинув 5 березня 1950 року у бою із загоном радянських спецслужб в селі Білогорщі поблизу Львова. Мав підпільні псевдо "Білий", "Дзвін", "Роман Лозовський", "Степан", "Чернець", "Чух", "Тур", "Тарас Чупринка". Посмертно нагороджений званням Героя України.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається