Українці збільшили ВВП Польщі, а у довгостроковій перспективі ця цифра може зрости, – президент Польсько–української господарчої палати Пєхота

від Стожари

Спільні дії України та Польщі у сфері оборони та безпеки, включаючи військову допомогу, розвідку та обмін інформацією, є критично важливими для стримування російської терористичної агресії та захисту суверенітету обох країн. Співпраця в рамках НАТО та інших міжнародних організацій посилює обороноздатність регіону та сприяє євроатлантичній безпеці.

Зміцнення добросусідських взаємин, підтримка українців і поляків, діаспор є ключовими факторами, що поглиблюють співробітництво України та Польщі, посилюють взаємну довіру. Розвиток культурних та освітніх зв’язків, спільні проекти в галузі науки та інновацій сприяють взаєморозумінню та зближенню українського та польського суспільств. Діалог між українськими та польськими діаспорами у світі відіграє важливу роль у координації зусиль та підтримці України на міжнародній арені й безпеки обох країн, роблячи їх стійкішими перед спільними викликами.

Демографічна ситуація у Польщі показує, що країна не зможе закрити потребу у нових працівниках за рахунок внутрішнього природного приросту. Усі дані свідчать про те, що країні потрібна трудова міграція з–за кордону, а українці рятували Польщу до війни. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому» заявив президент Польсько–української господарчої палати Яцек Пєхота.

Українці збільшили ВВП Польщі, а у довгостроковій перспективі ця цифра може зрости, – президент Польсько–української господарчої палати Пєхота

«Українці збільшили ВВП Польщі на 0,7–1,1%, а у довгостроковій перспективі ця цифра може сягнути 0,9–1,35% щорічно», – вказує Я. Пєхота.

Яцек Пєхота зазначає, ще до війни українські працівники заповнювали величезну прогалину на польському ринку праці – водії, транспортні компанії, будівельні компанії. За оцінками Інституту соціального страхування, каже президент Палати, при таких темпах економічного зростання польській державі потрібно 700 тис. нових працівників щороку. «Демографічна ситуація у Польщі показує, що ми не отримаємо їх за рахунок внутрішнього природного приросту: усі дані свідчать про те, що нам потрібна трудова міграція з–за кордону, а українці рятували нас до війни», – пояснює він. Відповідно, за словами президента Палати, оскільки багато українських чоловіків пішли на війну, відтік робітників спричинив величезні проблеми, зокрема, у польських будівельних чи транспортних компаніях.

Президент Палати переконаний, без продуманої міграційної політики, без залучення працівників з третіх країн, польська економіка не впорається. І ця проблема стане ще гострішою у процесі відбудови України. «Сьогодні польські компанії скаржаться на брак можливостей залучення робітників з Далекого Сходу чи інших пострадянських республік через проблеми з візами та роботу наших консульств», – зазначає Пєхота.

Президент Палати нагадав, що був великий скандал, коли американці довели, що в різних консульських установах візи до Польщі видавали за гроші, і потім люди з шенгенськими візами, отриманими через польські консульства, з’являлися у Мексиці, бажаючи потрапити до Сполучених Штатів. «Є спеціальна слідча комісія парламенту, яка розслідує візову аферу», – розповів він.

Схожі публікації

Залишити коментар