Адаптація ветеранів війни є складною та багатоаспектною проблемою, тому потребує комплексного підходу, а також співпраці між урядом, громадськістю та власне ветеранами. Зважаючи на велику кількість ветеранів, яка очікується після війни, державі і суспільству дійсно важливо ретельно планувати і виконувати програми їх адаптації та соціалізації. Це допоможе зменшити можливі проблеми і забезпечити гідне та якісне життя ветеранів, а також їхніх сімей.
В Україні стартує реєстрація на навчальну програму «Кіберзахисники» для ветеранів і ветеранок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співзасновник і СЕО Cyber Unit Technologies Єгор Аушев.
«Запускаємо з партнерами програму навчання з кібербезпеки для українських ветеранів. Долучитись можуть усі ветерани та ветеранки, включаючи тих, хто має воєнні поранення, травми чи інвалідність (чий стан здоров’я дозволяє ефективно навчатися онлайн та/або офлайн чотири години щоденно)», — написав Аушев.
У коментарі для DOU Єгор Аушев додав, що навчання безоплатне, а з подальшим працевлаштуванням учасникам допомагатиме платформа Lobby X, яка також є серед партнерів проєкту.
Програма «Кіберзахисники» включає:
- навчання з кібербезпеки,
- поглиблення знань англійської мови,
- кар’єрне консультування,
- психосоціальну підтримку, щоб учасники могли успішно реінтегруватися в суспільство після повернення з війни,
- знайомство та комунікація з українським кіберкомʼюніті.
Умови участі:
- знання англійської мови на рівні не нижче А2,
- базові знання у сфері кібербезпеки чи IT,
- перебування у Києві на період навчання,
- успішне проходження двох етапів відбору,
- вмотивованість.
«Ініціатива передбачає комплексне навчання з кіберзахисту та кібероборони, а також підтримку у працевлаштуванні в державному секторі або можливість працювати в інституціях сектору кібербезпеки України», — зазначили на сторінці Національного координаційного центру кібербезпеки.
Навчання стартує 12 лютого 2024 року й триватиме чотири місяці, проходитиме в онлайн та офлайн форматах. Зареєструватися на програму можна за посиланням. Дедлайн — 26 січня 2024 року.