Казахстан затягує санкційний зашморг на шиї РФ: заборонено експорт понад 100 видів товарів

від Стожари

Цивілізований світ має намір поєднувати зусилля та залучати міжнародних партнерів, щоб підірвати економічну здатність агресивної Росії підтримувати та розвивати власний військово-промисловий комплекс і продовжувати терористичну війну проти України.

Влада Казахстану ввела заборону на експорт в Російську Федерації 106 видів товарів. Таким чином країна вирішила припинити поставки того, що може бути використано у війні. «Ми експортуємо всі товари, крім тих, що відносяться до війни – на них накладені обмеження. Це 106 найменувань товарів – їх експорт ми повністю заборонили», – повідомляє УНІАН про заяву віце-міністра торгівлі та інтеграції Кайрата Торебаєва з посиланням на видання КазТАГ.

Відзначається, що в списку «заборонки» виявилися дрони, електрочіпи, а також електроніка, яка може використовуватися на фронті. «Зазначені 106 найменувань товарів не виробляються в Казахстані, а раніше реекспортувалися через Казахстан. Імпорт в Казахстан здійснюється, але експорт – ні. Вони [виробляються] не тільки на Заході, але в і інших країнах», – пояснив Торебаєв.

Таким чином Астана підтримала санкційні заходи, які запровадили західні країни після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це рішення дозволить посилити боротьбу з обходом Москвою санкцій.

Обхід Росією санкцій. Через Казахстан, Грузію, Вірменію, Туреччину, Узбекистан, Азербайджан, Киргизстан і Таджикистан завдяки паралельному імпорту Росія тільки з Євросоюзу ввезла товарів на 14,1 мільярда доларів за першу половину 2023 року. Порівняно з тим же періодом 2022 року обсяги такого імпорту злетіли майже на 60%, або 5,2 мільярда доларів. При цьому продавали в основному телеком-обладнання, мікроелектроніку, транспортну техніку, комп’ютери, сервери, жорсткі диски і смартфони.

Схожі публікації

Залишити коментар