Після звільнення окупованих терористичною РФією територій та завершення бойових дій Україна зможе розпочати масштабну післявоєнну відбудову економіки. Очевидно, що стійке економічне зростання і розвиток можуть мати місце лише на міцному безпековому фундаменті. Безпека за своєю природою є суспільним благом, що має надаватися державою та міжнародним співтовариством.
“Провідними в новій економічній моделі будуть приватний капітал та підприємці”, — про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 30.06.2023. “У свою чергу, роль держави в економіці буде кардинально зменшена. Буде продовжена приватизація та завершена реформа корпоративного управління, проведена радикальна дерегуляція, оцифровані всі послуги та сервіси для бізнесу”, — відзначив Д. Шмигаль, повідомляє урядовий портал
Шмигаль підкреслив, що один із ключових елементів економічної філософії — це принцип, що Україна робить ставку на переробку. Не експорт сировини, а експорт готової продукції. Включення України у європейські та глобальні ланцюги виробництва. Другий пункт — це нові чесні відносини між державою і суспільством. “Всі послуги для людей та бізнесу онлайн. Компактний державний апарат. Створення Центру Уряду. У соціальній сфері — це пенсійна реформа, яка має передбачати створення накопичувальної пенсійної системи. Це новий соціальний договір. Формуємо власну спроможність людини замість залежності від держави. Соціальні послуги та виплати мають бути максимально адресними”, — наголосив Прем’єр-міністр.
Третій пункт — нова модель освіти та науки. Комплексні напрацювання від Мінцифри та МОН, за словами очільника Уряду, вже майже завершені та скоро будуть презентовані. Четвертий пункт економічної філософії, як зауважив Прем’єр-міністр, — це розвиток усіх українських територій: “Це відбудова України за принципом «краще, ніж було». Реформа децентралізації продовжується. Кожна громада матиме свій план відновлення та розвитку з урахуванням нових реалій”.