В ООН оцінили вплив війни на діяльність українських малих фермерів

від Стожари

Війна терористичного режиму Росії в Україні та її економічні наслідки завдали значної шкоди виробництву та доходам малих фермерів.

Про це йдеться у новому звіті, опублікованому Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Вплив війни на сільськогосподарські підприємства: Результати загальнонаціонального опитування сільськогосподарських підприємств із земельними ділянками до 250 гектарів, було проведено серед 1927 малих виробників продукції рослинництва та тваринництва у 23 областях, включаючи окремі райони Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької областей, що перебувають під контролем уряду України.

Оцінка містить огляд впливу війни на малих фермерів в Україні, а також регіональний аналіз конкретних західних, центральних та прифронтових областей. Більшість опитаних – це малі підприємства, що спеціалізуються на виробництві продукції рослинництва (81 відсоток), далі йдуть підприємства, що займаються як рослинництвом, так і тваринництвом (10 відсотків), а також окремі малі підприємства, що займаються тваринництвом (9 відсотків).

В ООН оцінили вплив війни на діяльність українських малих фермерів

Результати опитування свідчать про тривожну ситуацію, в якій опинилися сільгоспвиробники через війну, – зазначив П’єр Вотьє, голова офісу ФАО в Україні. – До війни український сільськогосподарський сектор виробляв достатньо фруктів, овочів, продукції рослинництва та тваринництва, щоб прогодувати близько 400 мільйонів людей у всьому світі. Війна постійно негативно впливала на постачання продуктів харчування як всередині країни, так і за її межами, загрожуючи продовольчій безпеці мільйонів людей по всьому світу. Дані цієї оцінки допоможуть ФАО, уряду України та партнерам визначити нагальні потреби, а також географічні регіони для інвестування та підтримки малих фермерських господарств, щоб вони могли протистояти викликам, які створює поточна ситуація та швидко відновити свою діяльність”.

Ключові результати

  • Загальна сума збитків і втрат для сільськогосподарських підприємств, що обробляють до 250 га, оцінюється в 3,85 млрд доларів США в секторах рослинництва і тваринництва.
  • Приблизно 12 відсотків малих сільськогосподарських підприємств повідомили, що частина їхніх земель потенційно забруднена нерозірваними боєприпасами. Найбільше постраждали прифронтові області, де про це повідомили 32 відсотки респондентів.
  • Майже 90 відсотків малих виробників продукції рослинництва повідомили про зниження доходів, причому понад 70 відсотків з них зафіксували значне або різке зниження – понад 25 відсотків. Дрібні виробники продукції тваринництва постраждали меншою мірою, проте понад 60 відсотків з них повідомили про зниження доходів, зокрема 46 відсотків – про значне або різке зниження.
  • Дрібні фермери, як виявилося, збільшили свої борги порівняно з аналогічним періодом до війни з 6 відсотків у 2021 році до 9 відсотків у 2022 році.
  • Порушення ланцюжка створення доданої вартості в агропродовольчому секторі також вплинули на виробництво: в середньому 9 відсотків респондентів повідомили, що торговельні посередники зупинили свою діяльність або не змогли закупити більшу кількість продукції.
  • Більшість опитаних виробників стикаються з проблемами доступу до сільськогосподарських ресурсів через високі ціни, брак працівників, нестачу палива або електроенергії для забезпечення роботи сільськогосподарської техніки або навіть відсутність доступу до електроенергії. Крім того, спостерігається обвал ринків сільськогосподарських ресурсів (добрив та насіння), зокрема, у прифронтових областях.
  • Найбільші потреби, про які повідомили респонденти для продовження виробництва – це забезпечення добривами, паливом та насінням, доступ до кормів або фуражу, поповнення поголів’я тварин та доступ до ринків збуту.

Схожі публікації

Залишити коментар