В Чехії запрацює перший закордонний Центр допомоги врятованим українцям

У Чехії створюють перший Центр допомоги врятованим для тимчасово переміщених українців. Це буде перший такий центр за кордоном.

Про новину повідомили на сайті Урядового порталу.

Очікується, що Центр буде відкрито в Празі як пілотну модель за кордоном (для країн, що прихистили велику кількість українців).

Центр допомоги надаватиме комплексну соціально-психологічну підтримку особам, які виїхали із зони активних бойових дій або тимчасово окупованих територій України.

Відомо, що у Чехії проживають понад 325 тисяч українців. З них 80% — це жінки та діти.

Центр допомоги у Чехії слугуватиме контактним пунктом, де українці зможуть отримати доступ до необхідної інформації та спеціалізованої соціальної та психологічної підтримки в одному місці.

У багатьох випадках постраждалі стикаються з мовним бар’єром за кордоном. Центр забезпечить безпечний простір для українців, де вони зможуть розповісти про свою травму та звернутися за допомогою рідною мовою. У складних випадках фахівці Центру допомагатимуть постраждалим відновитися в довгостроковій перспективі.

Центри допомоги врятованим в Україні створюються за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та місцевих органів влади.

Наразі в Україні працюють 11 Центрів: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Мукачево, Чернівці, Кропивницький, Полтава, Одеса та Херсон, Харків (мобільні).

Ознайомитись з контактами Центрів можна на Платформі допомоги врятованим

Схожі публікації

Залишити коментар