Для відбудови України використають 3D-принтер. Наразі будують школу у Львові

від Стожари

Повномасштабне вторгнення терористичної країни Росія в Україну, яке розпочалося 24.02.2022 року, призвело до тяжких наслідків для середньої освіти в Україні. Школи зазнали людських втрат — під час бойових дій та/або російської окупації гинули вчителі, учнівство та батьки. Сотні шкіл було зруйновано або пошкоджено.

Вперше в Україні за допомогою 3D-принтера будують школу у Львові. Це буде новий корпус для початкових класів школи № 23. Тут зможуть навчатися близько 100 учнів. Завершити будівництво планують вже у червні, а запустити корпус в експлуатацію – з початку нового року. Про це повідомляє проєкт ZAXID.NET.

Організаторами та ініціаторами проекту будівництва 3D-школи є гуманітарний фонд Team4UA за підтримки міжнародного технологічного гуманітарного фонду Humanitarian Innovative Technologies (HIT). Технологічні партнери проекту – данська компанія-розробник технології 3D-друку Cobot та будівельна компанія 3DCP Group, яка керує роботою принтера.

Будівництво навчального корпусу розпочалося у листопаді 2022 року. На першому етапі команді проекту вдалося закласти фундамент майбутньої школи, але згодом процес будівництва довелося зупинити через масовані ракетні обстріли України, нестачу електропостачання та нестабільні погодні умови. Тому активну фазу робіт вирішили відновити навесні 2023 року. Для продовження робіт до Львова спеціально доставили 3D-принтер. Він формує стіни зі спеціальної суміші на основі цементу. У принтер закладені точні координати.

Він зводить стіни шар за шаром. За допомогою цієї технології Україна може бути відбудована набагато швидше, дешевше і екологічніше, ніж без неї. На цю суміш не впливає погода, вона дуже схожа на традиційну, ми лише кілька елементів додали”, – сказав засновник Cobod International Генрік Люнд-Нільсен.

Ми привезли цю технологію 3D-друку в Україну для того, щоб всі побачили її переваги. Це вперше ми використовуємо 3D-технологію в Україні. Цей корпус матиме площу 500 м2. Те, що ви бачите сьогодні перед собою, було надруковано за 48 годин. За традиційною методикою це зайняло б тижні”, – розповів засновник гуманітарного фонду Теат4UA Жан-Крістоф Боні.

У планах організаторів завершити будівництво вже в червні. Вартість нового корпусу – 800 тис. доларів. Загалом школа мала б запрацювати вже з 1 січня 2024 року. За концепцією проекту, навчальний корпус матиме один поверх, де будуть розміщені класні кімнати, учительська, санвузли та хол з інклюзивним простором для всіх категорій учнів, зокрема, з особливими потребами. Це буде корпус для початкової школи, де працюватимуть чотири класи. Загалом тут навчатиметься до 100 дітей.

Нам дуже важливо, що цей корпус школи розташований в такому мікрорайоні, де справді є потреба: де є велика кількість дітей, де школа переповнена. Будівництво цього корпусу вирішить проблему. Раніше ми тішилися, коли школи отримували 3D-принтери і діти на уроках інформатики вчилися користуватися цією технологією. А сьогодні діти цієї школи мають зможуть наживо побачити, як відбувається будівництво за допомогою 3D-принтера”, – зазначив керівник управління освіти Львова А. Закалюк.

Схожі публікації

Залишити коментар