Учасникам проєкту “Армія відновлення” надає консультації Держпраці

від Стожари

Війна завдала величезних збитків українській економіці та залишила мільйони людей без роботи. Кількість робочих місць зменшилася, а кількість безробітних зросла, повідомляє Державна служба України з питань праці.

Проект “Армія відновлення” запроваджено Урядом України восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово залишилися без роботи, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт*.

Довідково: *Суспільно корисні роботи – це тимчасова трудова діяльність працездатних осіб в умовах воєнного стану, яка провадиться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків. Такі роботи і послуги не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Учасникам проєкту “Армія відновлення” надає консультації Держпраці

На осіб, які залучаються до виконання суспільно корисних робіт, поширюються вимоги законодавства про працю, про охорону праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата праці не може бути нижчою за рівень мінімальної заробітної плати та складає щонайменше 6700 грн і може додатково фінансуватися з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.

Більше 300 підприємств, що організовують проведення суспільно корисних робіт, вже скористалися консультаційною підтримкою інспекторів праці. До консультування залучаються спеціалісти з високим рівнем підготовки для надання практичних порад у чіткій відповідності до вимог чинного законодавства.

Держпраці і надалі буде забезпечувати інформаційний супровід підприємств, установ, організацій, які організовують проведення суспільно корисних робіт, з метою забезпечення дотримання вимог законодавства та зниження ризиків нещасних випадків на виробництві.

Схожі публікації

Залишити коментар