Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації.
«Сьогодні ми відкриваємо художню виставку Олени Овчиннікової, киянки, котра народилася і багато років працювала тут. І навіть зараз, проживаючи довгий час за кордоном, вона передає нам свої прекрасні мистецькі твори. Тематика її робіт є дуже актуальною та відгукується у серці кожного українця», – сказала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Ретроспектива «Memento Vitae» – перша персональна виставка Олени Овчиннікової на Батьківщині за роки незалежності. До експозиції увійшли понад 50 творів, створених художницею в Україні та в еміграції (США). Це живописні твори, акварелі, естампи та книжкова графіка.
На виставці представлена серія ліноритів «Люди з Верховини» (1959-1960), ескізи художниці до муралу в київському готелі «Інтурист», здійсненого в 1990 році. Також демонструється і низка робіт, на створення яких надихнуло художницю древнє село Халеп’я поблизу Трипілля та його мешканці. Кульмінацією виставки є серія «Декамерон», створена Овчинніковою у 2008-2020 роках у США і нещодавно передана до колекції Музею української діаспори в Києві.
«Пам’ятай про життя» – головний творчий девіз Бокаччо й Олени Овчиннікової. Це гасло вічне і сучасне. Під час чуми чи війни люди мусять знаходити в собі сили жити далі. І цитуючи Боккаччо: «…хто б їх зустрів по дорозі, сказав би, що смерть їх не візьме, а як, може, і скосить, то веселими», – говорить кураторка виставки, мистецтвознавиця Оксана Підсуха.
Проєкт ставить на меті заново відкрити непересічну українську художницю, недооцінену і досі майже невідому на Батьківщині, вписати її ім’я та творчий спадок у літопис національного відродження українського мистецтва, що увійшов в історію як рух «шістдесятництва».
Виставка триватиме із 6 квітня до 11 червня у Музеї української діаспори.
Нагадаємо, Музей Метрополітен у Нью-Йорку перейменував картини французького імпресіоніста Едгара Дега «Російські танцівниці» на «Танцівниці в українському вбранні».