ЮНЕСКО: війна Росії в Україні завдала збитків спадщині та культурним об’єктам країни приблизно на $2,6 млрд.

від Стожари

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле у ці дні перебувала в Києві. Й у цей період оприлюднений звіт ЮНЕСКО щодо збитків спадщині та об’єктам української культури.

Війна Росії в Україні завдала збитків спадщині та культурним об’єктам країни приблизно на $2,6 мільярда, йдеться в доповіді ЮНЕСКО. Звіт, в якому містяться дані за перший рік війни, є спільною оцінкою, проведеною українським урядом, Світовим банком, Європейською комісією та ООН. ЮНЕСКО відповідала за присвячену культурі та туризму частину доповіді.

“Станом на 24 лютого 2023 року загальна вартість збитків ідентифікованих активів оцінюється в $2,6 мільярда доларів», — йдеться у документі. Приблизно $1,7 мільярда із цих витрат — це історичні міста, будівлі та місця, наповнені визнаними культурними/соціальними цінностями; $650 мільйонів — туристичні об’єкти; $143 мільйони —рухомі культурні цінності та колекції, сховища культури та $150 мільйонів — будівлі/майстерні/ательє, присвячені культурним і креативним індустріям.

У звіті зазначається, що найбільш постраждалим від російської війни регіоном в Україні стала Харківська область, яка зазнала 30% загальної шкоди культурним цінностям.

ЮНЕСКО заявила, що загальні втрати оцінюються приблизно в $15,2 мільярда: це втрати доходів від туризму, мистецтва, спорту, розваг, відпочинку, культурної освіти, творчих і культурних індустрій.

“Війна суттєво вплинула на розмаїття та багатство культури та культурної спадщини в Україні, завдаючи шкоди культурній інфраструктурі та активам, зменшуючи засоби до існування для творців, носіїв та практиків культури, обмежуючи доступ до культури та перешкоджаючи здійсненню культурних прав”, — йдеться у звіті.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що українська делегація в ЮНЕСКО порушила питання щодо повного припинення міжнародними інституціями світу співпраці з музеями російської федерації.

Схожі публікації

Залишити коментар