Москва незаконно захопила місце в Раді безпеки ООН, ніхто за неї не голосував

від Стожари

Росія, країна-агресор, визнана парламентами кількох країн світу державою-спонсором тероризму, яка розв’язала повномасштабну війну проти України у 2022 році, вже у квітні 2023 може очолити Раду безпеки ООН – головний орган організації, покликаний підтримувати мир на планеті.

Про це повідомив Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця і запропонував триетапний процес, як цього не допустити: ООН має відповідно до свого Статуту заборонити Росії обіймати посаду голови Ради безпеки, після цього вона має бути виключена з Ради безпеки та Генасамблеї через її незаконну присутність, що змусить РФ знову подати заявку на членство.

На думку С. Кислиці, Москва взагалі незаконно захопила місце в Раді безпеки, оскільки отримала його у спадок від СРСР, і ніхто за неї не голосував. Він закликав трьох членів Радбезу – Францію, Британію та США – усіма силами протистояти скликання органу під керівництвом Росії.

До роковин великого вторгнення Росії в Україну Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій закликала російські війська вийти з України. «За» проголосувала 141 країна, і лише 7 проти, включно з самою Росією. Генсек ООН Антоніу Ґутерріш тоді закликав світ “відійти від краю прірви»”.

Схожі публікації

Залишити коментар