Нідерландський суд винесе остаточний вердикт у справі про збитий літак MH17

від Стожари

17 листопада суд у Нідерландах винесе остаточний вердикт у справі літака МН-17 Малазійський авіаліній, який виконував рейс з Амстердаму в Куала-Лумпур і був збитий російськими терористами в небі над Україною 17 липня 2014 року.

Родичі 298 людей, які загинули внаслідок збиття літака рейсу MH17 ракетою класу «земля-повітря» над Україною в липні 2014 року, сподіваються, що судді, які винесуть вердикт у цій справі в четвер, висвітлять провідну роль росії у збитті літака.

«Не може бути так, щоб державі, яка сприяє масовим убивствам, це могло зійти з рук, тому роль російської держави у цій справі дуже важлива для нас», – сказав Піт Плоег, спікер родичів жертв рейсу MH17.

Судді почнуть виголошувати вирок у четвер о 13:30 за місцевим часом.

Наразі прокуратура Нідерландів вимагає довічного ув’язнення для трьох росіян і одного громадянина України, звинувачених у постачанні ракетної системи, яку використовували проросійські терористи для збиття пасажирського літака Malaysia Airlines.

Попри те, що результат розслідування невідомий, зі слів міжнародних експертів, одне можна сказати напевно — жоден із чотирьох підозрюваних там не буде, оскільки вони не були заарештовані і суди відбуваються за їхньої відсутності. Це означає, що навіть якщо їх засудять, вони навряд чи відбудуть тюремне ув’язнення.

Нагадаємо, у 2019-му році слідча група офіційно назвала чотирьох обвинувачених у причетності до загибелі рейсу МН17: це росіянин Олег Пулатов, який надіслав адвокатів, щоб представляли його. Інші росіяни – Сергій Дубінський та Ігор Гіркін, а також громадянин України Леонід Харченко – ніколи не співпрацювали з судом, і їх судять заочно.

Ще раніше, у 2016-му слідча група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною із ЗРК “Бук”, а рік тому оголосила про приналежність “Бука” до російської 53 зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.

Як ми раніше повідомляли:

  • луснула ще одна російська інформаційна бульбашка у справі МН17. Нідерландський парламент оприлюднив звіт за результатами додаткового вивчення фактів щодо незакриття повітряного простору над східною Україною на момент авіакатастрофи рейсу МН17. Експерти дійшли висновку, що українська влада не знала про загрозу, тому Нідерланди не судитимуться з Україною за незакрите небо над Донбасом;
  • Адвокати сімей загиблих пасажирів авіарейсу МН17, які беруть участь у судовому процесі в Нідерландах, заявили, що Росія намагається їх залякати.

Схожі публікації

Залишити коментар