Молодіжна і юніорська збірні України блискуче виступили на Чемпіонаті Європи з важкої атлетики

від Комарі Альберт

Збірна України просто тріумфально виступила на молодіжному Чемпіонаті Європи-2022 з важкої атлетики серед спортсменів до 23 років та юніорів, який завершився в албанському місті Дуррес.

На континентальній першості нашу країну представляли 22 спортсмени, а 14 із них повернуться додому з медалями.

“Синьо-жовті” фінішували в топ-3 медального заліку. Всього на цих змаганнях Україна виграла 35 нагород (11 великих): 12 (4) золотих, 14 (5) срібних та 9 (2) бронзових.

Цікаво, що 18 медалей (6 великих) принесли представники вікової категорії U-23, а 17 (5) – юніори.

Усі медалі України на Євро-2022 з важкої атлетики (U23 + юніори)

“Золото”: Каміла Конотоп (U23, до 59 кг: ривок, поштовх, сума), Марія Гангур (U23, до 64 кг: ривок, поштовх, сума), Ольга Івженко (юніорки, до 59 кг: ривок, поштовх, сума), Микита Рубановський (юніори, до 109 кг: поштовх, сума), Євген Бурбала (юніори, понад 109 кг: поштовх).

“Срібло”: Кристіна Бородіна (U23, понад 87 кг: ривок, поштовх, сума), Євгеній Янцевич (U23, до 102 кг: ривок, поштовх, сума), Олег Ганзенко (U23, понад 109 кг: ривок, поштовх, сума), Аліна Захарченко (юніорки, до 59 кг: ривок, сума), Олег Ніколаєнко (юніори, до 96 кг: ривок), Микита Рубановський (юніори, до 109 кг: ривок), Євген Бурбала (юніори, понад 109 кг: сума).

“Бронза”: Дмитро Кондратюк (U23, до 81 кг: ривок, поштовх, сума), Світлана Самуляк (юніорки, до 55 кг: ривок), Аліна Захарченко (юніорки, до 59 кг: поштовх), Марк Лєванзов (юніори, до 73 кг: поштовх), Володимир Марчук (юніори, до 102 кг: поштовх, сума), Євген Бурбала (юніори, понад 109 кг: ривок).

За підсумками змагань українська збірна стала третьою в медальному заліку за великими нагородами (4 золоті + 5 срібних + 2 бронзові).

Першу сходинкузаліку  посіла Вірменія (7+4+4), на другому місці – Туреччина (6+7+3).

Цей успіх став черговим спортивним тріумфом українських спортсменів на цьогорічній міжнародній арені, і особливо це стосується молоді та юніорів. І це демонструє, що Україна має чудовий, потужний спортивний потенціал і просто необхідно докладати усі можливі зусилля для того, щоби підтримувати галузь спорту навіть у найважчі для нашої країни часи.

Як ми раніше повідомляли, молодіжна збірна України з футболу  (U-21) дізналася про своїх майбутніх суперників у фінальній частині Чемпіонату Європи з футболу-2023, яка відбудеться на футбольних стадіонах Румунії і Грузії.