Письменника Юрія Андруховича нагороджено премією імені Генріха Гейне

Відомий український поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович отримав Премію Гейне 2022 року від німецького міста Дюссельдорф.

Про це повідомляє Trend Detail News.

Пан Андрухович перекладав українською мовою поезію Райнера Марії Рільке, Вільяма Шекспіра, прозу Роберта Вальзера та інших авторів. 

Таким чином Дюссельдорф, за словами мера міста Штефана Келлера, вшановує “рішучого прихильника європейських цінностей, який відданий вільній і незалежній Україні з тісними зв’язками з Європою”.

Посадовець зазначив, що вибір лауреата продиктовано солідарністю Німеччини з Україною та її народом.

Нагороду в розмірі 50 тисяч євро вручать Андруховичу на церемонії 13 грудня.

«Андрухович пристрасно відданий європейській ідеї та представляє ідентичність України як культурної нації. Він нагадує Європі, що свобода і права людини знаходяться на передовій оборони України»,– йдеться у повідомленні. 

За словами організаторів, нагорода, присуджена Андруховичу, нагадує про те, щоб продовжувати “виявляти солідарність з Україною та українським народом”.

Нагадаємо, пан Юрій Андрухович – засновник поетичної групи Бу-Ба-Бу, автор прозових творів “Рекреації”, “Московіада”, “Перверзія”, акустичного роману «Радіо ніч» тощо.

У 2014 році він став професором славістики та центральноєвропейської літератури імені Зігфріда Ансела в Університеті Гумбольдта в Берліні.

Водночас нещодавно Юрій Андрухович потрапив у скандал: він взяв участь у публічній дискусії про війну з росіянином Михайлом Шишкіним на норвезькому фестивалі.

Українці розкритикували автора у соцмережах, однак Андрухович заявив, що інколи потрібно робити винятки, адже Шишкін понад 20 років живе за кордоном і не підтримує війну. 

Варто зазначити, Премія Гейне – це престижна німецька премія в галузі літератури, яку присуджує влада Дюссельдорфа кожні 2 роки.

Премія названа на честь поета Генріха Гейне (1797-1856), який народився у цьому місті.

Як повідомлялося, у грудні 2020 року у видавництві «Меридіан Черновіц» вийшов новий роман українського письменника Юрія Андруховича «Радіо Ніч».

Схожі публікації

Залишити коментар