Борис Джонсон – “Почесний доктор” ЛНУ імені Івана Франка

від Комарі Альберт

Жовтень 2022 року став для Львівського національного університету імені Івана Франка і експрем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона пам’ятним на все життя місяцем. Справа в тому, що вчена рада ЛНУ щойно присвоїла британському політику звання “Почесний доктор” (Doctot Honoris Causa).

В університеті зазначили, що британський політик дав офіційну згоду стати частиною академічної спільноти Львівського університету і висловив надію у найближчому майбутньому відвідати ЛНУ ім. Івана Франка.

Згідно із процедурою, кандидатуру Бориса Джонсона висунув ректорат Львівського університету та підтримали п’ятеро професорів Університету. Зокрема, зі словами підтримки щодо присвоєння звання “Doctor Honoris Causa Львівського університету” Борисові Джонсону виступили ректор, член-кореспондент НАН України Володимир Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин  Михайло Микієвич, завідувач кафедри алгебри, топології та основ математики Тарас Банах і професор кафедри географії України Мирослав Дністрянський.

Також в ЛНУ зазначили, що у своєму виступі Володимир Мельник акцентував увагу на вагомій ролі Бориса Джонсона у консолідації світової спільноти задля протидії російській агресії та допомозі Україні.

“Борис Джонсон – не один із перших, а власне перший зі світових лідерів зайняв жорстку однозначну позицію щодо того, що Україна – незалежна держава, а Росія – агресор. Позиція Бориса Джонсона і його візит в Україну зрештою призвели до того, що відбувся процес такої масштабної консолідації щодо того, що Європа має виступити проти російського агресора як того, що нищить усі цивілізаційні норми України та світу”, – констатував Володимир Мельник, додавши, що саме з ініціативи Бориса Джонсона була надана і досі надається надзвичайно велика військова допомога Україні.

Сергій Різник, окреслюючи важливість постаті британського політика для історії, зазначив, що Борис Джонсон є постаттю світового масштабу, має потужний авторитет і залишається великим другом українського народу.

Виступи колег підсумував завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, професор Василь Нор, який очолює комісію Вченої ради щодо присвоєння звання “Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка”.

“Борис Джонсон проявив ті якості, властиві демократичній людині, яка вміє відрізняти добро від зла. Він продемонстрував свою відданість добру, висловивши підтримку Україні” – резюмував Василь Нор, закликавши від імені комісії, підтримати кандидатуру Бориса Джонсона.

Члени Вченої ради одноголосно підтримали присвоєння звання “Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка” Борисові Джонсону.

“Зазначимо, що процедурі висунення кандидатури Бориса Джонсона передувала тривала комунікація між Львівським університетом, Посольством України у Великій Британії та британськими колегами, пов’язана із втіленням одного з головних стратегічних завдань Львівського університету в часі війни – об’єднанням світової спільноти довкола ідеї боротьби з російською агресією”, – повідомляють в університеті.

Борис Джонсон висловив подяку за пропозицію стати Почесним доктором Львівського університету.

“Я пишаюсь тим, що на посаді прем’єр-міністра Об’єднаного Королівства мав змогу відіграти свою скромну роль у допомозі Україні у війні проти російського агресора, і буду продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб і надалі підтримувати Україну, навіть коли я вже полишив офіс. Для мене велика честь отримати звання “Doctor Honoris Causa” вашого Університету і я маю велику надію, що зможу відвідати Університет у майбутньому”, – наголосив Борис Джонсон у відповідь на отримане звання.

Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з ректором Львівського національного університету імені Івана Франка, доктором філософських наук Володимиром Мельником.

Схожі публікації

Залишити коментар