Богдан Колмаков здобув золото на першому в історії Чемпіоні світі з паркуру

Український спортсмен Богдан Колмаков здобув історичну перемогу на першому Чемпіонаті світу з паркуру, що відбувся у Токіо.

Про це повідомляє Олаксандрійська міська Рада.

Українець  виграв у дисципліні на швидкість. У фіналі Богдан пройшов дистанцію за 25,25 секунд.

Другим став італієць Андреа Консоліні (25,84), третім — нідерландець Тангі ван Схінген (26,37).

Це був перший Чемпіонат світу з паркуру в історії, тому українець виборов історичне золото.

Богдан Колмаков родом з Олександрії на Кіровоградщині. За нього палко вболівали його земляки і всі українці. В Олександрійській міській раді привітали спортсмена і написали, що «золота медаль всесвітнього чемпіонату їде до Олександрії».

Варто зазначити, паркур — вид спорту, що ґрунтується на швидкісному переміщенні та подоланні перешкод. Очікується, що в майбутньому його буде внесено до програми Олімпіади.

Паркур було засновано в 1987 році Давидом Беллем у маленькому французькому містечку Лісc. Хоча насправді ідейні корені паркуру сягають початку 20 століття, коли офіцер французького флоту Жорж Ебер з захопленням висловився про фізичний розвиток та навички африканських племен, а потім запропонував метод бойової підготовки солдат — так звану смугу перешкод.

Ранііше ми також розповідали, як в далекі 1980-ті чемпіоном США з волейболу став українець.