У місті Чернівці стартує проект “Літературна осінь”

від Комарі Альберт

Цієї осені Чернівці ще раз підтверджують той факт, що місто на даний момент є справжнім літературним центром України. Після традиційного щорічного літературно-поетичного фестивалю “Meridian Czernowitz”, численних презентацій книжних новинок поезії та прози й літературних читань у місті над Прутом з’явився новий проект, дуже цікавий і неймовірно важливий для української культури.

У Чернівцях розпочинається проєкт “Літературна осінь”, у рамках якого відбудуться літературно-освітні заходи для дітей та дорослих.

Про це повідомив Літературний целанівський центр.

Зокрема, міжнародна літературна корпорація “Meridian Czernowitz” на базі Целанівського центру проведе 30 різноформатних заходів із фокусом на сучасну українську літературу.

Літературно-освітні заходи для дітей:

– спільні із дітьми читання книжок;
– інтерактивні ігри;
– групове малювання на книжкову тематику і т.д.

Літературно-дискусійні заходи для молоді:

– дискусії і лекції на тему громадянського суспільства, свободи слова, прав людини;
– вільний мікрофон для молодих авторів та авторок;
– книжковий клуб.

Літературні заходи для дорослих:

– перегляди українських фільмів за мотивами сучасних українських книжок і їх обговорення;
– лекції про літературу Буковини та Чернівців;
– творчі вечори за участі сучасних українських літераторів.

“Проект спрямований на задоволення культурних потреб чернівчан, тимчасово переміщених осіб і туристів, – розповідає кураторка проєкту Євгенія Лопата. – Культурний сектор України, не зважаючи на складне становище в країні сьогодні, і далі тримає оборону. Ми продовжуємо організовувати культурні події в нашому місті та радіємо, що цьогорічна осінь у Чернівцях буде такою інтенсивною і літературною. Кожні два дні ми запрошуватимемо вас до Целанівського центру на нову цікаву подію. Усіх поціновувачів літератури із нетерпінням чекаємо!”

Учасниками заходів стануть українські діячі культури. Серед них – Олександр Бойченко, Інга Кейван, Петро Рихло, Тарас Прохасько, Катерина Калитко та інші.

За графіком подій можна стежити на Facebook-сторінці целанівського центру або в календарі заходів на сайті закладу.

Проєкт відбувається за підтримки Міжнародного фонд “Відродження” та триватиме до кінця осені. Вхід на всі заходи безкоштовний.

Схожі публікації

Залишити коментар