Український експорт в ЄС перевищив довоєнний рівень – Мінекономіки

За статистикою економічних показників за серпень 2022 року  український експорт у країни Європейського Союзу майже досяг довоєнного рівня, а за результатами І-III кварталів навіть перевищив довоєнні показники. Водночас загальний рівень українського експорту через війну скоротився майже вполовину.

Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка.

«На сьогодні торгівля між Україною і Євросоюзом фактично відновилася. У серпні експорт склав 90% від рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали 2022 року, попри війну, ми експортували до ЄС на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали минулого року», – зазначив пан Качка.

За його словами, торговельній активності українських експортерів сприяло:

  • посилення спроможності митної інфраструктури,
  • скасування квот та мит ЄС на агропродукцію
  • та «лінії солідарності», започатковані Європейською комісією.

Крім того, вже з 1 жовтня запрацює митний безвіз, який дозволить вантажам ще швидше проходити кордони між Україною та ЄС.

Водночас загальний рівень українського експорту через війну скоротився майже вполовину.

Найбільше скоротився експорт до країн Північної Африки та Азії. Наразі він відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів. Також на зменшення загальних показників експорту впливає повна зупинка торгівлі з РФ та РБ.

«Український бізнес достатньо свідомо на практиці застосовував розрив торгових відносин з РФ. У перші тижні війни ми повністю заборонили імпорт з росії як відповідь на агресію. А зараз для того, аби посилити санкційний тиск та водночас забезпечити правові підстави для українських компаній, що мали контрактні зобов’язання, ми також запровадили заборону на експорт», – додав заступник міністра економіки.

Як повідомлялося, влада Польщі скасувала податок на доходи, який поширювався на українських біженців, які працюють віддалено.

Схожі публікації

Залишити коментар