Світовий конґрес українців закликав ООН і МАГАТЕ створити демілітаризовану зону навколо запорізької АЕС

від Стожари

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав ООН і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) негайно вжити необхідні заходи для створення демілітаризованої зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що перебуває під російською окупацією.

Про це йдеться на сайті СКУ.

За підсумками проведеної 6 вересня інспекції ЗАЕС МАГАТЕ оприлюднило 50-сторінковий звіт, в якому підтверджені грубі порушення безпечності станції та пошкодження її цілісності, заподіяні російськими окупантами.

«Звіт МАГАТЕ є обвинувальним актом того, що росія на ЗАЕС вчиняє ядерний тероризм. Російські обстріли в районі станції продовжують завдавати серйозної шкоди об’єкту. Ми закликаємо ООН встановити навколо ЗАЕС демілітаризовану зону та забезпечити виконання цього рішення, аби запобігти ядерній катастрофі для України, Чорноморського регіону та всієї Європи», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

У звіті також зазначається, що команда МАГАТЕ спостерігала присутність російського військового персоналу, транспортних засобів і обладнання в різних місцях на ЗАЕС, включно з кількома військовими вантажівками на першому поверсі турбінних залів енергоблоків 1 і 2, а також військову техніку, розміщену під естакадою, що з’єднує реакторні блоки. Така поведінка російських окупантів свідчить про їхню злочинну недбалість та свідомі дії, спрямовані на створення умов для техногенної ядерної катастрофи.

«ООН і МАГАТЕ мають використати весь свій моральний і політичний потенціал, щоб змусити російську терористичну державу відступити, вивести своїх військових із ЗАЕС, припинити приниження та залякування українського персоналу станції та уможливити професійне виконання ним своїх обов’язків, необхідне для безпечного функціонування станції. Демілітаризована зона безпеки навколо ЗАЕС має бути створена негайно!» – наголосив пан Ґрод.

Схожі публікації

Залишити коментар