UK розширює програму підготовки десятків тисяч бійців ЗСУ

Термін проведення програми проходження бойового курсу для ЗСУ у Великій Британії буде подовжено з трьох до п’яти тижнів. Військові інструктори з 8 інших країн, включаючи Нову Зеландію, Швецію та Нідерланди, об’єдналися зі своїми британськими колегами для проведення розширеної навчальної місії.

Про це повідомило видання Sky News.

Близько 4700 військовослужбовців уже пройшли навчання на військових базах на півночі, південному заході та південному сході Англії з початку навчання в червні, і командири мають намір продовжувати підтримку до тих пір, поки Україні будуть потрібні нові війська для боротьби з вторгненням Росії.

Навчання проводять підрозділи 11-ї бригади допомоги силам безпеки Британської армії та полку Королівських ВПС разом із міжнародними інструкторами. Міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що долучення до програми військових інструкторів з восьми інших країн демонструє “нашу спільну рішучість підтримувати Збройні сили України”.

“Навчальний курс швидко розвивався, і зараз ми продовжуємо його до п’яти тижнів, щоб забезпечити найкращу підготовку українських солдатів, які незабаром будуть готові для активних бойових дій”, – сказав пан Воллес.

Зокрема, у Великій Британії українські військові вчаться нищити танки у міській забудові.

“Ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти їм захистити свої домівки від незаконного та неспровокованого російського вторгнення, і будемо продовжувати робити це стільки, скільки буде потрібно. Ми підтримуємо Україну”, – наголосив міністр.

Основний курс, який пропонується Британією, базується на базовій підготовці піхоти. Він включає в себе поводження зі зброєю, надання першої допомоги на полі бою, маскування та тактику патрулювання.

Додаткові два тижні дозволять отримати більш просунуту підготовку, наприклад, щодо окопної та міської війни, операцій на транспортних засобах та навчання на полі бою в імітованих бойових умовах.

Сам Воллес вже чотири рази відвідував місця навчання українських військових, зокрема, останній візит відбувся у п’ятницю 2 вересня.

Джерело в Міноборони Британії заявило, що в той час як “багато політиків відволіклися літньою конкуренцією за лідерство”, міністр оборони “піклується тільки про те, щоб підтримати українців у їхній боротьбі за національне виживання”.

Варто зауважити – якщо в політикумі Великобританії, як і очікується, Ліз Трасс стане прем’єр-міністром, Бен Воллес збереже свою посаду міністра оборони.

Як відомо, програму підготовки українських військових на британській території Володимиру Зеленському запропонував прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час червневого візиту до Києва. Тоді британський прем’єр уточнив, що військові Сполученого Королівства можуть забезпечити підготовку до 10 тисяч українських військовослужбовців кожні 120 днів.

Нагадаємо, у липні Борис Джонсон відвідав навчання для українських військових та сам взяв участь у вправах.

Як повідомлялося, в Україні випустили перші воєнні монети, присвячені міжнародній підтримці у війні проти рф.

Схожі публікації

Залишити коментар