1 вересня: У Маріуполі окупанти не змогли відкрити школи, а до Мелітополя завезли 500 вчителів з рф

У тимчасово окупованому Маріуполі 1 вересня російським окупантам так і не вдалося відкрити місцеві школи. Початок навчального року там провалено, а більшість дітей залишилися по домівках.

Про це повідомила радник мера Маріуполя Петро Андрющенко на інформаційному Телеграм-каналі Андрющенко Time.

«1 вересня в Маріуполі провалено. Не сюрприз. Школи не відкрито. Ніяких “перших” чи “останніх” дзвоників. Всі діти по домах»,– пише пан Андрющенко.

1 вересня: У Маріуполі окупанти не змогли відкрити школи, а до Мелітополя завезли 500 вчителів з рф

При цьому учнів перших та одинадцятих класів усе ж змусили прийти і вислухати так званий урок, на якому “навчатимуть любити РФ”.

Зокрема, пропагандистськими методами маріупольським школярам збираються “пояснити”, чому росіяни вирішили “визволити” їхнє місто.

Крім того, Андрющенко на прикладі школи №41 розповів, як проходить 1 вересня в закладах освіти.

«Будівлю та вхід оцеплено військовими. На вході перевіряють всіх, навіть дитячі рюкзаки. Людей майже немає, як і ремонту. Розбиті вікна затягнули плівкою»,– каже він.

Нагадаємо, раніше місцеві “гауляйтери” анонсували, що в окупованому Маріуполі до 1 вересня начебто збираються відкрити 16 відремонтованих шкіл.

В той же час в окупованому рашистами Мелітополі лише десята частина освітян пішла на колаборацію із загарбниками, тому до міста завезли 500 вчителів з рф.

Про це 1 вересня повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі загальнонаціонального марафону, передає “Україна молода”.

“Наші героїчні вчителі, директори шкіл, директори дитячих садочків в більшості своїй відмовилися співпрацювати з ворогом. Лише 10% співробітників відділу освіти погодилося стати колаборантами, але здебільшого це технічні спеціалісти. Жоден директор – організатор освіти не погодився співпрацювати з окупантом”, – зазначив пан Федоров.

Натомість загарбники завезли до міста понад 500 вчителів з рф, спокусивши їх високими зарплатами і перспективою отримання безкоштовного житла. За це російські “педагоги” повинні зомбувати українських дітей, зокрема, примушуючи щодня виконувати гімн росії, бути присутніми на піднятті російського прапора, вчити викривлену версію історії. Школи перетворено на режимні об’єкти, куди не пускають батьків, а в дітей відбирають усі гаджети.

1 вересня: У Маріуполі окупанти не змогли відкрити школи, а до Мелітополя завезли 500 вчителів з рф - фото 2

Водночас для понад 14 тис. мелітопольських школярів навчальний рік розпочався за українськими програмами дистанційно. За словами Федорова, першокласників цьогоріч зареєстровано лише на 20-30% менше, ніж зазвичай. В інших класах кількість дітей зменшилася лише на 10%. Майже 90% мелітопольських школярів пішли до українських шкіл.

Також мер повідомив, що 60% вчителів виїхали з Мелітополя на підконтрольні українському уряду території.

Додамо, що до українських шкіл тимчасово захопленого росіянами Мелітополя цьогоріч записалося 900 першокласників, а 80% випускників мелітопольських шкіл обрали для продовження освіти українські та європейські виші.

Нагадаємо, росіяни захопили Мелітополь 26 лютого. Загарбники чинять постійний тиск на мешканців міста з вимогою розпочати навчання у школах за російськими програмами, але більшість педагогів відмовилася співпрацювати з ворогом. Батькам, які не записують дітей в російські школи, погрожують штрафом у 40 тисяч рублів і позбавленням батьківських прав.

Як повідомлялося, захисник Маріуполя показав прощальні фото з Азовсталі.

Схожі публікації

Залишити коментар