Київський рятувальник Володимир Сковородка пробіг понад 800 кілометрів відстані від столиці України до Варшави, щоб висловити вдячність полякам за допомогу і підтримку під час війни з русньою та назбирати кошти для розмінування українських водойм.
Рятувальник брав участь в “Ультрамарафоні вдячності”, який тривав 14 днів. Під час забігу всі охочі могли підтримувати марафонців донатами. 24 серпня 2022 року Володимир подолав усю дистанцію і добіг до Варшави.
Володимир Сковородка служить у Державній службі надзвичайних ситуацій протягом 9 років. Був рятувальником на пожежному кораблі і водолазом, потім став начальником водолазного відділення і служби аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Чоловік слідкував за безпекою на водних змаганнях і долучався до пошуку зниклих під водою людей.
Три роки поспіль Володимир брав участь у різних марафонах. У 2019 році він біг 10 днів по 50 кілометрів з Ковеля до Києва, у 2020 – з Дніпра до Києва, а у 2021 – з Харкова до столиці. Під час цих марафонів збирали кошти на ЗСУ.
Однак цьогорічний марафон став для нього найважчим і найдовшим.
“Ідея побігти народилася за місяць до початку марафону. Я сам дуже полюбляю бігати, та й хотілося якось висловити вдячність польському народу. То чому б не пробігтися від столиці до столиці? Вкласти в це свої емоції і біль”, – говорить Володимир.
Під час довгого ультрамарафонського шляху рятувальника зустрічали численні друзі і колеги, деякі приєднувалися до нього і супроводжували на певних дистанціях.
“Дуже багатьох людей зустрів. Потім багато хто з них мені дзвонив і казав: “Ми перезавантажилися і готові працювати далі. Ти нас підбадьорив”, – згадує марафонець.
Зокрема, у Луцьку до Володимира приєдналися волонтери разом з вівчаркою Тіною, яка також бігла разом із господарем.
Кордон із Польщею марафонець не перейшов, а пробіг. Там до нього приєднався польський рятувальник, який разом із ним подолав дистанцію у 10 км. А одного разу Володимир заночував у польського фермера, щоб відновити сили.
Біг Володимир і під час сильної спеки, і під час злив. Іноді майку доводилося просто викручувати.
Найважчим був 11 день марафону, коли Володимир подолав понад 78 км.
“Я ніколи в житті не бігав 11 днів поспіль. Пізній старт залишив менше часу на відновлення. Але план був 78 км. Тому +78 і бажання фінішувати у той день швидше зробили своє діло”, – описує ситуацію Володимир.
За його словами, найважчим було встати зранку і почати бігти. Перші 10 кілометрів, зазвичай, пробігав без зупинок, а потім робив паузу на 10 хвилин. Підживлював сили виключно спортивним харчуванням, адже часу на звичайну їжу не було. Однак іноді під час шляху їв трохи сала.
Володимир сподівається, що участь у марафоні допоможе назбирати кошти на підводні дрони й металошукачі, необхідні ДСНСникам для розмінування українських водойм.
“Я не знаю, чи назбираємо ми всю необхідну суму, однак якусь частину точно”, – говорить він.
Наразі під час марафону зібрали понад 500 тисяч гривень із необхідних 2 міліонів. І, хоча ультрамарафон наразі добіг свого кінця, внести донат і допомогти назбирати суму ще не пізно!